Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı (H-100) Nedir?

Gençlik aşısı veya diğer adıyla H-100 aşısı, derimizde yer alan yaşlanma durumlarına (elastikiyet kaybı, nem kaybı, daha cansız görünüm ve sarkmalar) karşı olarak Avrupa, Amerika ve birçok alanda oldukça uzun senelerdir hekimler tarafından anti-aging amaçlı olarak uygulanan, fazlaca Hyaluronik Asit, mannitol, vitamin, mineral, amino-asit ve aktivasyon arttırıcı ek içerikler bulunduran etkili ürünler arasında bulunmaktadır. İçerisinde oldukça fazla miktarda %5 mannitol yer alır. Mannitol maddesi ise antioksidanlar arasında en güçlü maddelerden biridir.

Gençlik aşısı, zaman boyuna kişilerde yer alan bazı kırışık ve cansız görünümlerin iyileştirmesi sebebi ile uygulanmakta olan medikal tedavilerdendir. Bebek ciltlerinde oldukça fazla rastlanan “Hyalüronik Asit”, ciltte parlaklık, canlılık ve esneklik yaratır. Yaşların ilerlemesi ile beraber etkisini kaybeden kolajen yapı taşı olması dışında enjeksiyon ile verildiği takdirde cildin daha nemli ve parlak olmasına yardımcı olur. Bunun haricinde yeni kolajen üretmeye de ortam hazırlar. Böylece cildiniz daha sağlıklı ve sıkı bir görünüme kavuşur. Tedavi sonrasında ciltte meydana gelen geri dönüşüm ve yenilenme hisleri nedeni ile gençlik aşısı adını almıştır.

Gençlik Aşısının Kullanım Alanları Neresidir?

Gençlik aşısı kullanım alanlarına bakacak olursak;

 • Yüz,
 • Boyun,
 • Dekolte,
 • El olduğunu söyleyebiliriz.

Genclik-asisi-nedir

genclik-asisi-nasil-uygulanir

Gençlik Aşısı İçin Kaç Seans Gereklidir?

Gençlik aşısı için sadece bir seans yeterli olmaktadır. Hyaluronik asit ve mannitolün maddeleri ile yenileme ve nemlendirme etkileri oldukça yeterli bir süre için tatmin edecektir.

Gençlik Aşısı Ne Zaman Etki Eder ve Ne Kadar Sürer?

30 ila 35 yaş aralarında uygulanan bireyler için ciltte yer alan deforme oranı az olmasından ötürü 2 hafta arayla toplamda iki seans yardımcı olacaktır. Uygulamadan yaklaşık olarak üç ay sonrasında etkili sonuçlarına erişebilirsiniz. Yenilenme süresinin daha uzun olmasını istiyorsanız, yılda 2-3 defa seanslarınızı tekrarlayabilirsiniz. İleriki zamanlarda ise ilk iki seans ardından bir ay geçer ve sonrasında hyalüronik asidin kalıcılığını arttırmak için kırışıklıkları azaltma amaçlı olarak IAL Sistem ACP uygulaması yapılabilmektedir.

Gençlik Aşısının Faydaları Nelerdir?

 • Gençlik aşısı faydalarına bakacak olursak;
 • Yüz, boyun ve el kısımlarında yer alan kırışıkların açılmasına yardımcı olur.
 • Derideki hücre yenilenme alanlarını hızlandırır.
 • Hyaluronik Asit maddesi ile beraber deri ömrü uzar ve aktivasyonun devamlılığı sağlanır.
 • Deri sıkılaşmasında aktif rol oynar.
 • Deride su tutarak nemlendirmeyi arttırır ve dokuları tamir eder.
 • Deri altında yer alan kas dokusunu destek verir ve sarkmaların azalmasını düzeltir.

Gençlik Aşısının Uygulama Amaçları Nelerdir?

 • Gençlik aşısı uygulama amaçlarına bakacak olursak;
 • Derinin su almasını sağlayarak nem kapasitesini yükseltmek
 • Deriyi sıkı hale getirmek
 • Yüz ve ellerde yer alan kırışıklıkları açmak

Gençlik aşısı, ciltte temel yapı taşları arasında olan kolajenlerin artışını sağlamaya yönelik olan bir tedavi metodudur. Kolajenler ciltteki elastiklikten görevli ana protein lifleridir. İnsan cildindeki kolajen formunda %80 kolajen ti I, %20 kolajen tüp II'dir. Kolajen formları ile beraber ciltte gerekli esneklik ve pürüzsüzlük sağlanır. Fakat 25 yaşından sonrasında ise her sene ciltte yer alan kolejen durumu yaklaşık olarak düşer ve kırışıklık gibi problemler ortaya çıkar.

Kolajen aşısını uyguladığınız takdirde, kolajen maddesinin içerisinde yer alan fibroblastlar ile üretim uyarılır. Kullanılmakta olan maddeler herhangi bir yan etki içermez ve güvenilirdir. Sonuçları hızlı bir şekilde hissedilir. Kolajen aşıları, cilt durumlarına göre bir ya da birden fazla seansla uygulanabilir. Kolajen aşısı, cildin uyarılmasını sağlayan, elastik ve parlaklık sağlayan bir formasyondur. Günümünde oldukça kısa bir süre içinde ortaya çıkan ve başlamış olan etkili bir uygulama şeklidir.

genclik-asisi-fiyatlari

genclik-asisi-etkileri

Gençlik Aşısının Formülü Nedir?

Gençlik aşısının içerinde hangi maddelerin bulunduğu ve formülünün ne olduğuna bakacak olursak;

100 mg Hyaluronik Asit: Deride su tutmasını ve dokularda tamir edilmesine fayda sağlar ve elastikliği arttırır.

Mineraller: Deri yapılandırır ve yaşlanma sürecini geciktirmede etkin rol oynar.

Amino Asitler: Gençlik aşısı, bir birey için gençleştirmeye yarayan bir kokteyl olduğunu söyleyebiliriz. İçerisinde yer alan Hyaluronik Asit maddesi ile dokudaki ömrü uzatarak nemlendirmeye yardımcı olur. Bunun haricinde içerisinde yer alan bu kokteylde ciltte gerekli olan vitamin ve peptidleri barındırır.

%5 Mannitol: Bilinen oldukça güçlü anti oksidanlardan biridir. Nem kapasitesinde yardımcı olarak hızlı bir zamanda kırışıkları açar ve Hyaluronik asit maddesinin ömrünü uzatır.

Pro Collagen Peptide: Kolajenler için büyük faktörü olan maddedir. Kırışıkların açılması ve derinin doğal bir şekilde doldurulma ve sıkışmasında etkin rol oynar.

Hexapeptide-8: Büyüme faktörlerinden bir diğeridir. Yüz üzerinde yer alan çizgileri açar.

Pentapeptide-18: Kas kasılmasına engel olur ve kırışıklıkların açılmasını sağlar.

DMAE: Deri altındaki kas dokusu desteklenir ve sıkılaşma, sarkma azalmasında yardım etmektedir. Anti oksidan etkileri de bulunmaktadır.

Organic Silica: Kolajen ve elastik fibrilleri arttırarak deri tonu düzelmesinde yardım etmektedir.

B1 ve B6 Vitamini: Anti oksidan olarak etkili bir maddedir. Yaşlanmayı geciktirme konusunda oldukça etkilidir.

Gençlik aşısı ve günümüzde aynı işlevde olan diğer tüm uygulamalar için mutlaka alanında tecrübeli doktorlara başvurulması gerekmektedir. Aksi halde kalıcı cilt hasarları meydana gelebilmektedir. Bununla birlikte cilt yapısının gençliğini koruyabilmek için gençlik aşısı uygulamasına destek olarak; beslenme düzenine dikkat edilmesi, rutin cilt bakım uygulamalarının aksatılmaması ve aynı zamanda bol su tüketilmesi önerilmektedir.

H-100 Aşısı Nedir?

H-100 aşısı, toplum içerisinde gençlik aşısı ya da gençlik iksiri olarak bilinmektedir. H-100 aşısının içerisinde cilde uygun miktarda hyalüronik asit bulunmaktadır. Bu sayede cilde ihtiyacı olan nem ve elastikiyet kazandırılmaktadır.

Gençlik Aşısında Kullanılan Hyalüronik Asit Nedir?

Gençlik aşısının içerisinde cilde uygun dozlarda hyalüronik asit bulunmaktadır. Hyalüronik asit, kendi ağırlığının tam olarak 1000 katı kadar kapasitede su tutabilme özelliğiyle ünlüdür. Bu sayede cilt, yaşlanma karşıtı bir unsur olan elastikiyet özelliğini kazanmış olur.

Gençlik Aşısı Hangi Durumlarda Uygulanır?

H-100 aşısı ya da gençlik aşısı; deforme olmuş, sarkmış, kırışıklıkların kendini gösterdiği, kuruyan ve nemini kaybetmiş ciltlerde uygulanmaktadır.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Gençlik aşısı, 20 yaş ve üzerindeki tüm cilt tiplerine güvenle uygulanabilen bir yöntemdir. Yaş ilerledikçe insan vücudunda bulunan hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar ve cilt nemini kaybeder. H-100 aşısı sayesinde bu sorunlar ortadan kalkmaktadır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Öncelikle hastanın herhangi bir ağrı veya acı hissetmemesi için gençlik aşısı yapılacak bölgeye lokal anestezik bir krem sürülmektedir. Ardından cilt yüzeyi temizlenmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasıyla gençlik aşısının uygulanması için müsait bir ortam oluşturulur. Uygulama yapılacak bölgeye çok küçük iğneler yardımıyla ilaç enjekte edilmektedir. Bu işlem 15 ila 20 dakika arasında sürmektedir. Seans aralıklarını doktor belirleyecektir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bacak-estetigi

Bacak Estetiği

Bacak estetiği kişinin bacaklarının güzel görünmesine yardımcı olacak işlemleri içeri…

Devamını Oku
vucut-sekillendirme-operasyonlari

Vücut Şekillendirme Operasyonları

Vücut şekillendirme operasyonları, estetik cerrahide en sık uygulanan operasyonlardan…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?