Botoks

Botoks ile birlikte kırışıklıklar ve derideki çizgiler geçici bir süreliğine yok edilmektedir. Tedavinin kalıcılığı ise 4 ile 6 ay civarında sürmektedir. Etkisi kişiden kişiye bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Süreyi uygulanan kişinin yaşı ve uygulanan bölgenin durumu belirlemektedir. Gebe ve emzirme döneminde olmayan kişilere uygulanabilmektedir. Çok kısa sürede bitirilmekte olan bir işlemdir.

Kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak için ve terlemeyi önlemek amacıyla uygulanmaktadır. Ortalama 10-15 dakika içerisinde işlem tamamlanmaktadır. İşlem bittikten sonra ağrı veya sızı hissedilmemektedir. Aynı zamanda hastalar işlem sonrasında hemen günlük hayatlarına dönebilmektedir. Ancak işlem sonrasında spora, saunaya veya kuaföre gidilmemesi önerilmektedir. 3 gün boyunca yüzmemek gerekmektedir. İşlemin tam etkisi bir hafta içerisinde görülmektedir.

botoks-nedir

botoks-fiyatlari

Botoks Nedir?

Botoks Nedir? Öncelikle estetik olmak üzere birçok farklı konuda kullanılmakta olan bir yöntemdir. Yüz kırışıklıklarında ve terleme probleminde oldukça sık kullanıldığı gözlemlenmektedir. Yüzde bulunan kırışıklıkları ve çizgileri önlemenin en güvenli yolu olduğu bilinmektedir. Bütün kaslara etki etmemektedir. Sadece enjekte edilen bölgeye etkisini göstermektedir. Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını önlemektedir.

Birçok farklı alanda kullanılmakta olan bu yöntem isteyen herkese uygulanabilmektedir. Oldukça başarılı sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Hastanın daha genç ve estetik bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Bundan dolayı da özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edildiği gözlemlenmektedir.

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks Nasıl Yapılır? Enjeksiyon şeklinde uygulanmakta olan bir yöntemdir ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yalnızca enjeksiyon esnasında oldukça hafif bir ağrı hissi oluşum gösterebilmektedir. Mimik kaslarının eylemlerinde azalma istendiğinde mimik kaslarının içerisine, terleme şikayetinin azalması istendiğinde ise deri içerisine enjeksiyon yapılmaktadır. İşlemin etkisi ise 3 ile 4 gün içerisinde oluşum göstermektedir. Etkisi ise 4 ile 6 ay devam etmektedir. Fakat bu hastadan hastaya değişim göstermektedir. Bazı kişilerde daha uzun süre devam edebilmektedir.

Eğer botoks etkisini yitirir ise yeniden tekrarlana işlemi gerçekleştirilebilmektedir. İşlemden sonra şişlik veya morluk oluşabilmekte fakat bu durum kısa süre sonra iyileşmektedir. Nadire göz kapağında düşüklük de oluşum gösterebilmektedir.

Botoks Çeşitleri Nelerdir?

Botoks Çeşitleri Nelerdir?

 • Psiko botoks, çok sık mimik kullanımından dolayı oluşum gösteren kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. En yaygın botoks yöntemlerinden biridir.
 • Tebessüm botoksu ise daha güler yüzlü bir ifade elde etmek için uygulanmaktadır. Özellikle hizmet sektöründe çok sık uygulandığı görülmektedir.
 • Tedavi amaçlı botoks, terleme sorunun giderilmesi için uygulanmaktadır. Aynı zamanda migren, diş gıcırdatma ve yüz felci için de uygulanmaktadır.
 • Baby botoks gerekli olan noktalarda daha düşük dozda uygulanmaktadır. Yüz kaslarının daha doğal hareket etmesini sağlamaktadır. Kişiye özel uygulanmakta olan bir yöntemdir.
 • Minimal yöntem ise donuk ifadenin ve aşırı gergin görünümün önüne geçmek amacıyla uygulanmaktadır.
 • Masseter, diş gıcırdatma sorunu için uygulanmakta olan bir tekniktir. Orantılı ve oval yüz şekli hedeflenmektedir.
 • Önleyici botoksta ise yaşlanma etkilerinin oluşumu önceden önlenmektedir. Cilt erkenden korunmaya alınmaktadır.

Botoks Sonrası Süreç

Botoks uygulaması sonrasında birtakım asimetriler açığa çıkabilmektedir. Bu durum kendiliğinden düzelmediği zaman ekstra müdahale ile düzeltilebilmektedir. Aynı zamanda uygulama sonrasında şişlik ve morarma gibi komplikasyonlar da görülebilmektedir. Ancak bu etkiler geçicidir ve birkaç gün sonra geçecektir. 

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Botoks uygulaması yüz bölgesine uygulanmaktadır. Deri sarkmalarının onarımında, terlemenin önlenmesinde ya da kırışıklıkların tedavisinde uygulanan botoks işlemi en sık;

 • Alın bölgesi
 • Göz çevresi
 • Elmacık kemikler
 • Dudak çevresi
 • Mimik kaslarının oluşturduğu her kırışıklık bölgesinde uygulanması tercih edilmektedir. 
 • Botoks Kimler için Uygundur?

  Botoks uygulaması 18 ila 65 yaş arasındaki herkes için uygun olmakla birlikte hamilelik sürecinde ve emzirme döneminde uygulanmaması önerilmektedir.

botoks-nasil-yapilir

botoks-fiyatlari-izmir

Botoks Fiyatları İzmir

Botoks fiyatları İzmir için bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İşlem hemen hemen isteyen herkese uygulanmaktadır. Öncelikle hastanın istekleri ve şikayetleri belirlenmekte ve buna uygun bir yöntem uygulanmaktadır. Böylelikle daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Tamamen kişiye özel bir tedavi hazırlandığından dolayı her hastaya farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Böyle bir durumda da her hastanın işleminin süresi ve fiyatları farklı olabilmektedir. Bu durum her hasta için farklı şekilde tespit edilmektedir. Sonuçta ise oldukça genç bir görünüm elde edilmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

hyaluronik-asit-ile-dolgu-uygulamalari

Hyalüronik Asit ile Dolgu Uygulamaları

Yıllar geçtikçe vücudumuz eski genç ve diri görünümünü kaybetmeye başlar. Yaşlanmanın…

Devamını Oku
mikrodermabr-azyon

Mikrodermabr Azyon

İçerik Güncelleniyor...…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?