Lazer Epilasyon Merkezi Seçimi

Lazer epilasyon merkez seçimi, lazer epilasyonun başarılı sonuçlar vermesi anlamında büyük rol oynamaktadır. Lazer epilasyon günümüzde en çok uygulanan güzellik uygulamalarından biridir. İstenmeyen tüylerin giderilmesinde kalıcı bir çözüm sağlayan lazer epilasyon, doğru ellerde uygulandığı takdirde hem güvenli hem de başarı bir uygulamadır.

Kimler Lazer Epilasyon Yaptırabilir?

Lazer epilasyon tüm cilt ve tüy tiplerinde uygulanması uygun bir yöntem değildir. Uygulamayı hem kadınlar hem de erkek yaptırabilmektedir, cinsiyet farkı bulunmamaktadır. Ancak lazer epilasyon hakkında bilinmesi gereken bazı detaylar vardır. En iyi sonuçlar cilt rengi açık ancak tüyleri koyu renkli olan kişilerde alınmaktadır. Açık renkli ve ince tüylü kişilerde ise lazer epilasyon tedavisi daha güç olmaktadır. Bu konuda en doğru yönlendirmeyi yapacak yer ise alanında uzman lazer epilasyonu merkezidir. Doğru bir yönlendirme ve sağlıklı bir tedavi süreci için lazer epilasyon merkezi seçimi oldukça önemlidir.

Lazer Epilasyon Merkez Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmanın tek yoludur. Başarısını kanıtlamış bir yöntem olan lazer epilasyon her geçen gün bilinirliğini daha da artırmakta ve bununla doğru orantılı olarak lazer epilasyon uygulamaları gerçekleştiren merkezlerin sayısı da artmaktadır.

Lazer epilasyon, estetik ve güzellik merkezlerinde uygulanmaktadır. Merkez seçiminde bulunurken doğru kararı vermek ise zorlayıcı olabilmektedir. Lazer epilasyon işlemi, cilde uygulandığı için hem güzellik hem de sağlık açısından söz konusu bu işlemin önemi göz ardı edilmemelidir. Ayrıca unutulmamalıdır ki lazer epilasyon tek seansta uygulanıp biten bir işlem değildir. Seans sayıları uzun olduğu için merkez seçimi konusunda özenli davranmak gerekmektedir.

Lazer epilasyon uygulayacak olan merkez, yeterli teknolojiye sahip olmalı ve hastanın cilt tipine, cilt onuna ve tüy rengine uygun lazer makinesi ile işlemi gerçekleştirebilmelidir. Lazer epilasyon merkezi seçimi konusunda fiyat gibi sebeplerden ötürü kolaya kaçılırsa işlemin boşa gitmesi ihtimali söz konusudur. Hatta yanık izi ve enfeksiyon gibi istenmeyen komplikasyonlar dahi meydana gelebilir.

kimler-lazer-epilasyon-yaptirabilir

lazer-epilasyon-merkez-secimi-nasil-olmalidir

Lazer Epilasyon Merkezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Lazer epilasyon işleminin mutlaka alanında deneyimli ve uzman sağlık profesyonelleri tarafından uygulanması gerekmektedir. Fiyatının daha ekonomik gelmesi gibi sebeplerle seçilen profesyonel olmayan merkezler, istenmeyen sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Lazer epilasyonun uygulama alanı cilt olduğu için merkez seçimi, titizlikle gerçekleştirilmelidir.

Lazer epilasyon merkezi seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar aşağıdaki gibidir:

  • Lazer epilasyon işlemini gerçekleştirecek kişi önemlidir. Lazer epilasyon işleminin popülerliğinin artması ile birlikte bu işlemi uygulayan merkez sayıları da artmıştır. Günümüzde profesyonel klinikler haricinde birçok güzellik merkezi de lazer epilasyon uygulamasını gerçekleştirmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir unsur vardır. Yasal olarak sadece doktor veya doktor kontrolü tarafından gerçekleştirilen lazer epilasyon işlemlerinin uygulanmasına izin verilmiştir. Maalesef günümüzde yasal olmadığı halde doktor kontrolü dışında da lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır. Doktor kontrolü dışında yapılan lazer epilasyon işlemlerinin birçok riskleri mevcuttur. Bu riskleri ortadan kaldırmak için lazer epilasyon uygulamasının, doktor kontrolü tarafından gerçekleştirildiği merkezlerde yapılması oldukça önemlidir.
  • Lazer epilasyonun hangi cihazla yapılacağı önemlidir. Lazer epilasyon merkez seçimindeki bir diğer önemli unsur, merkezin kullandığı cihazların FDA onayına sahip olup olmadığıdır. Bazı cihazların üretilme amacı lazer epilasyonu gerçekleştirme olmadığı halde epilasyon esnasında bu cihazlar kullanılabilmektedir. Bu yüzden, seçeceğiniz merkezdeki cihazları araştırmakta fayda vardır.
  • Lazer epilasyon işlemini gerçekleştirecek işletmenin referanslarını ve tecrübesini araştırın. Günümüzde maalesef doktor kontrolü dışında gerçekleşen lazer epilasyon uygulamaları artmıştır. Bu konuda deneyimli ve uzman olmayan kişiler tarafından uygulanan lazer epilasyon işlemi, ciltte yanık ve enfeksiyon gibi sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Bu sebeplerde lazer epilasyon merkez seçiminde işletmenin referanslarını ve tecrübesini araştırıp öğrenmek çok önemlidir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

epilasyon-seans-araliklari

Epilasyon Seans Aralıkları

1. Seans Aralıkları: Yüz Bölgesi: 4 hafta Diğer Bölgeler: 6 - 8 haf…

Devamını Oku
kilcal-damar-tedavisinde-uygulanan-yontemler

Kılcal Damar Tedavisinde Uygulanan Yöntemler

Kılcal damarlar vücudumuzun pek çok bölgesini sarmaktadır. Bu sebeple yüz başta olmak…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?