Baby Face Beauty

Baby Face Beauty, son dönemlerde özellikle kadınların odağında olan bir konudur. Günümüzde cilt güzelliği ve gençliğini korumak için farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Gerek kozmetik çözümler gerekse uzmanların uygulama alanı içerisine giren yüz gençleştirme yöntemlerinin yanı sıra son yıllarda Baby Face Beauty, en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Konforlu bir şekilde uygulanıyor olması ve uzun süre kalıcılık sağlaması nedeni ile gençliğini ve güzelliğini korumak isteyen kadınlar için tatmin edici bir yöntemdir.

baby-face-beauty-hangi-amacla-yapilir

baby-face-beauty-nasil-yapilir

Baby Face Beauty Nedir?

Thulium lazer teknolojisinin kullanılarak uygulandığı Baby Face Beauty uygulaması bir çeşit cilt yenileme lazeri olarak karşımıza çıkmaktadır. 1927 nm dalga boyu thulium lazer tekolojisi ile uygulanan Baby Face Beauty uygulaması, deri içerisindeki mikro dokulara da ulaşabilir nitelikte olması sayesinde oldukça derin bir bakım sağlamaktadır. Cilt yapısının ihtiyacı olan A vitamini, C vitamini ve birtakım minerallerin de nüfuzu sağlandığı bu uygulama sonrasında ciltte gözle görünür nitelikte gençleşme, pürüzsüzleşme ve aydınlanma açığa çıkmaktadır. 

Baby Face Beauty Nasıl Yapılır?

Baby Face Beauty uygulaması öncesinde uygulama yaptıracak olan kişinin cilt tonu ve yapısı ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmektedir. Böylece uygulamanın kaç seans süreceğine karar verilmektedir. İki aşamada yürütülen uygulamanın ilk aşamasında lazer ışınları ile mikro kanallar açılmaktadır. 4 ila 6 dakika süren bu aşama sonrasında ikinci aşamada cildin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerden oluşan özel ürünler cilt altına yedirilmektedir.

Baby Face Beauty Hangi Amaçlar için Kullanılır?

Baby Face Beauty uygulamasının tercih edilme sebepleri aşağıdaki şekildedir:

 • Kırışıklıkların giderilmesi
 • Cilde parlak bir görünüm kazandırılması
 • Yaşlanma karşıtı bakım uygulanması
 • Cilt tonunun eşitlenmesi
 • Yüz ve boyun gençleştirme
 • Skar dokusunun azaltılması
 • Melazma
 • Cildin sıkılaştırılması
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması
 • Dekolte bakımı

Baby Face Beauty Neden Tercih Edilmelidir?

Günümüzde kadınların çoğu kalıcı ve etkili bir bakım için farklı yöntemler denemektedir.

Baby Face Beauty uygulaması ise bu yöntemler arasından:

 • Uygulama süresinin kısa olması
 • Uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissi yaşanmaması özellikleri ile sıyrılmaktadır.

Hızlı ve Etkili Lazer Destekli Cilt Bakımı

CDS (Kozmesötik Salim Sistemi) canlandırıcı bileşikleri cildin derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören cildin genel görünümünü iyileştirme metodu ya da sürecidir. CDS lazerin kullanılmadan uygulandığı kozmetik ürünler, ciltte istenen etkide emilmeyeceği için hedeflenen sonuçlar da alınmayacaktır. Baby Face Beauty, Thulium lazer cihazı aracılığıyla uygulanmaktadır. Bu işlem sayesinde cildinizin kendini onarmak ve yenilemek için ihtiyaç duyduğu güçlendirici besinlerin dağıtımı ve cilt altı dokulara transferi, maksimum düzeyde sağlanmaktadır.

Başlıca Endikasyonlar

 • Kırışık azaltma
 • Yaşlanmayı geciktirme
 • Aydınlatma
 • Renk açma
 • Epidermal melazma
 • Güneş lekeleri
 • Cilt laksitesi
 • Yaşlılık lekeleri
 • Dekolte bakımı
 • Boyun gençleştirme

Baby Face Beauty Programı

Baby Face Beauty, ileri teknoloji bir thulium lazer sisteminin seçkin kozmesötik ürün çeşitleriyle (LASEMD Ampuller) bir araya geldiği en yeni Kozmesötik Salim Sistemidir (CDS). Baby Face Beauty, Kozmesötik ürünlerin cilt altında emilmesi için ideal ortamı sağlar ve böylece içten dışa doğru olan iyileştirmeyi hızlandırmaktadır.

Baby Face Beauty Kimler için Uygundur?

 • Normal cilt programlarından istedikleri sonucu alamamış olup geleneksel lazer tedavileriyle ilişkili bekleme süreleri için de elverişli durumda olmayan hastalar.
 • Fazla beklemeden daha parlak bir cilt tonuna kavuşmak ve cilt dokularını iyileştirmek isteyen hastalar.
 • Cilt hasarını önleyebilen uzun vadeli bir cilt bakımı programı arayışındaki hastalar.
 • Başka bir lazer ya da alternatif enerji tedavisine destek olacak bir tamamlayıcı tedavi programına ihtiyaç duyan hastalar.

baby-face-beauty-yaptirmadan-once-dikkat-edilmesi-gerekenler

baby-face-beauty-yaptirdiktan-sonra-dikkat-edilmesi-gerekenler

Baby Face Beauty Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Baby Face Beauty;

 • Ağrı hissettirmez,
 • Anestezi gerektirmez,
 • Bekleme süresi yoktur,
 • Tedavi hızla gerçekleşir,
 • Klinikten eve dönüşte bakım devam eder.

Cildinizdeki Saflık

aseMD ampul serisi CDS (Kozmesötik Salim Sistemi) için özel olarak tasarlanmıştır çünkü her ampulde sadece saflığı sağlamaya yetecek miktarda bileşen vardır. Bunun sonucunda doktorlar da tedaviden en uygun sonuçları elde edebilir.

Vc Ampul (Askorbik Asit)

C Vitamini (VC) sağlıklı kolajen yapılar oluşturur ve en güçlü antioksidanlardan biridir. Ayrıca erken yaşlanmış ve güneşten zarar görmüş cildi de gençleştirir.

Va Ampul (Retinol)

A Vitaminin (VA) ve retinoik asidin, yaşlanan cildin yenilenmesi konusunda başarılara sahip olduğu kanıtlanmıştır. Retinoik asit genleri devreye sokarak ve yukarı yönde düzenleyerek epidermal bazal tabaka karatinositlerinin olgun ve sağlıklı epidermal hücrelere dönüşmesini sağlayıp yaşlanan cildi iyileştirir.

Ta Ampulü (Traneksamik Asit)

Traneksamik Asit (TA) plastik cerrahi alanında yaraların iyileştirilmesi amacıyla uzun yıllardır güvenle kullanılmaktadır. Doktorlarca ve bilim insanlarınca keşfedilen beklenmedik bir yan etkisi cildi parlatması ve melazma sorununu çözecek bileşiklerin kullanılmasıyla sonuçlanmasıydı.

Rs Ampul (Resveratrol)

RS ampulde düşük moleküllü hiyalüronik asitle beraber doğal oluşumlu bir polifenol olan birinci sınıf (%95 saflıkta) Resveratrol de nanopartiküller halinde bulunur. Bir Resveratrol ampul şişesi içerisindeki resveratrol miktarının, 500 şişe şarap şişesi içerisindeki resveratrol içeriğine hemen hemen eşit olduğunu söylemek mümkündür. Resveratrol, güneşten gelen UV kaynaklı ışınların yol açtığı cilt kanserini ve erken yaşlanmayı da önlemeye yardımcı olmaktadır.

İzmir Baby Face Beauty

İzmir Baby Face Beauty hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını almak için +90 232 464 23 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Baby Face Beauty Tedavisi Ne Derece Konforludur?

Bu sistem, konforu en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır; hızlı bir işlemle lazer enerjisi son derece küçük mikro ışınlar aracılığıyla dağıtılarak tedavinin kolayca yapılabilmesi sağlanır.

Baby Face Beauty Cildi Parlatır mı?

Klasik cilt bakımlarında ürünlerin yeterince derin tabakalara iletilememesi söz konusudur. Ancak Baby Face Beauty'de açılan mikro kanallardan alt tabakalara ürünün tamamıyla gönderilmesi sağlanır. Bu da cilt yenilemeyi, parlatmayı ve bakımı en ileri seviyede gerçekleştirir.

Baby Face Beauty İşleminde Sonuçlar Ne Zaman Alınır?

Çoğu hasta sonuçları birkaç gün gibi çok kısa sürede alır. Ancak, cildiniz kendini onarıp yenilemeye hafta boyu devam eder.

Baby Face Yöntemi Nedir?

Thulium Lazer, esasında bir cilt bakım sistemidir ve hedefi, thulium lazer teknolojisinin sağladığı imkânları kullanarak, anti-aging maddeleri derinin alt tabakalarına ulaştırmaktır. Baby Face Beauty olarak da bilinen bu yöntem, 1927’de nanometre dalga boyu olan thulium lazer sistemi kullanılarak uygulanan cilt bakım sistemi olarak ifade edilebilir.

Baby Face Beauty Ne İşe Yarar?

Baby Face Beauty isimli cildin yenilenmesi hedeflenerek yapılmakta olan işlem, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih ediyor. Cildin hoş, oldukça genç ve pürüzsüz görünmesine yardım eden baby face beauty işlemi, zamana karşı yenilen cildin düzelmesine yardımcı olur.

Baby Face Kalıcı mı?

Baby face beauty işlemi ile elde edilen leke tedavisi sonuçları, cildin güneşten dikkatle korunması koşuluyla çok uzun süre kalıcı olacaktır.

Baby Face Kaç Günde Etkisini Gösterir?

Baby Face tedavi etkisi birkaç gün gibi kısa bir vakit içinde alınabilir. 2 seans sonrasında ise ciltteki bu olumlu değişim rahatlıkla görülür.

Baby Face Lazer Etkisi Ne Kadar Sürer?

Baby Face Lazerin temel amacı ciltteki kolajen üretimini tetiklemektir, Baby Face Lazer hem lazer ışınlarıyla hem de zengin içerikli serumları ile bunu başarır. Uygulamadan sonra bir süre daha vücuttaki kolajen üretimi artmaya yani cildin onarılmasına devam eder. 

Baby Face Kaç Seans Yapılır?

Baby Face Beauty işleminin kaç seans uygulanması gerektiği kişinin cildindeki soruna bağlı olarak farklılık gösterir. Kişinin cildinde görülen soruna göre genellikle 1-2 haftalık aralıklarla ve 3-4 seans aralığında uygulanabilir.

Baby Face Lazer İşlemi Nasıl Yapılır?

Cildin tipine ve probleme göre uygun şekilde farmasötik ürün (ampuller) cilde yedirilmek üzere hazırlanır. Thulium lazerin ortalama 5-6 dakika civarında uygulanmasının ardından ikinci aşama olarak, lazer ile açılan deliklere cildin ihtiyacına göre seçilen ürünler cilt altına aktarılır.

Baby Face Nasıl Bir Uygulama?

Baby Face yönteminde deride yaklaşık 100 mikron çaplı mikro kanallar kullanılan lazer ışınları sayesinde açılır. Açılan kanallardan ise tedavi edilen kişinin cilt sorununa göre A vitamini, C vitamini, Traneksamik asit, Resveratrol gibi nano partiküller içeren ürünlerin ciltten emilmesi ile işlem yapılır.

Baby face beauty'nin diğer bakımlardan farkı nedir?

Klasik cilt bakımlarında ürünlerin yeterince derin tabakalara iletilememesi söz konusudur. Ancak Baby Face Beauty'de açılan mikro kanallardan alt tabakalara ürünün tamamıyla gönderilmesi sağlanır. Bu da cilt yenilemeyi, parlatmayı ve bakımı en ileri seviyede gerçekleştirir.

Baby face beauty'de sonuçlar ne kadar sürede alınır?

Çoğu hasta sonuçları birkaç gün gibi çok kısa sürede alır, ancak, cildiniz kendini onarıp yenilemeye hafta boyu devam eder.

Baby face beauty tedavisinde kaç kez tedavi olmam gerekir?

En iyi sonuçlar 5 tedaviden oluşan bir rejimin tamamlanmasıyla alınır, ancak, cildinize ve tedavi amacınıza en uygun öneriyi doktorunuz sunacaktır.

Baby face beauty'de bekleme süresi ne kadardır?

Baby Face Beauty tedavisinden sonra neredeyse hiç bekleme süresi yoktur. Mikro ışınlar ve uygun düzeydeki enerji sayesinde hızla iyileşir ve günlük faaliyetlerinize hemen dönebilirsiniz.

Baby Face Beauty Kaç Seans Sürmektedir?

Genellikle haftada bir ya da iki haftada bir aralıklar ile 3 ila 4 seans uygulanabilmektedir. Her seans yaklaşık 4 5 dakika sürmekte ve sonrasında hafif bir kızarıklık meydana gelmektedir. Söz konusu kızarıklık yaklaşık 1 saat içerisinde geçmektedir.

Baby Face Beauty ile Koltuk Altı Beyazlatılır mı?

Baby face beauty uygulaması günümüzde kararan koltuk altı bölgesinde de olumlu sonuçlar alınmasını sağlamıştır. Özellikle leke tedavisinde de etkili olan bu uygulama; 2 hafta arayla uygulanacak 4-5 seans ile sonuç vermektedir. Ancak koltuk altı bölgesinin kararma nedenlerinin alanında uzman doktorlar tarafından belirlenmesi gerekmektedir. Öyle ki polikistik over sendromunun bir sonucu olarak da koltuk altı bölgesinde pigment değişimleri yaşanabilmektedir. Bu durumda öncelikle polikistik over sendromunun tedavi edilmesi gerekmektedir.

Baby Face Beauty Uygulamasında Ne Kadar Zamanda Sonuç Alırım?

Baby face beauty uygulamasında nitelikli sonucu görebilmek için; hücrelerin yenilenmesini ve cildin yapılanmasını beklemek gerekmektedir. Tüm seanslar tamamlandıktan sonra etkileri görülmeye başlanacaktır.

Baby Face Beauty Uygulamasında Yaş Sınırı Var mıdır?

Bu uygulama için herhangi bir yaş sınırı olmamakla birlikte hastanın cilt yapısına ve ihtiyacına uygun bir şekilde kişiye özel uygulanmaktadır. İleri yaşlarda lekelerin giderilmesi, anti-aging etki ve gözeneklerin sıkılaşması amacı ile tercih edilen baby face beauty; genç yaşlarda ise koruyucu yöntem olarak başvurulan bir yöntemdir.

Baby Face Beauty Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gençleştirme etkisi bulunan baby face beauty uygulaması; cilt renginin açılması, gözeneklerin sıkılaştırılması, minimal kırışıklıkların giderilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Yüz bölgesinde uygulanan baby face beauty aynı zamanda boyun ve dekolte bakımında da günümüzde sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasındadır.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

goz-alti-morluklarinin-tedavisi

Göz Altı Morluklarının Tedavisi

Göz altı morlukları cilde rengini veren pigmentlerin zamanla ve genetik faktörlerle a…

Devamını Oku
yuz-germe-cerrahisi--facelift

Yüz Germe Cerrahisi - Facelift

Yüz germe estetiği, ilerleyen yaşla birlikte ciltte oluşan sarkmaları, kırışıklıkları…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?