İzmir Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler çok eski yıllardan beri özellikle kadınların rahatsızlık duyduğu bir konudur. Bu nedenle istenmeyen tüylerden her dönemde farklı yöntemler ile kurtulmaya çalışılmıştır. Günümüzde ise teknolojinin ilerlemesi ve lazer ışınlarının sağlık ve güzellik alanında kullanılmaya başlanması ile istenmeyen tüylerden de lazer teknolojisi ile veda edilmektedir. 

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon; lazer enerjisi ile istenmeyen tüylerden kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kurtulmanın başlıca yoludur. Işığın tek dalga boyunda yayılması olan lazer teknolojisi; bölgeye milisaniyelik atışlar ile uygulandığında kıl köküne ulaşarak bu noktada ısı oluşturmakta ve kıl kökünü tahrip etmektedir.

Uygulanan bölgeye göre seans sayıları farklılık gösteren lazer epilasyon uygulaması sonrasında istenmeyen tüylerden kalıcı olarak arınmaktadır. 

lazer-epilasyon-fiyatlari

lazer-epilasyon-yontemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde üç farklı şekilde lazer epilasyon yöntemi uygulanmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilmektedir; 

  • Alexandrite Lazer Epilasyon: Uygulanışı diğer yöntemlere oranla oldukça pratik olan Alexandrite lazer epilasyon yöntemi, açık renk cilt tonuna sahip kişilerde uygulanmaktadır. Uygulama sonrasında cilt üzerindeki tüyler de hemen uzaklaştırılabilmektedir. Bu tekniğin koyu renkli cilt yapılarında uygulanmasının birtakım yan etkileri bulunabileceğinden önerilmemektedir. 
  • Nd: Yağ Lazer Epilasyon: Bu uygulama türü koyu renkteki cilt tipleri için uygun bir yöntemdir. Günümüzde diğer teknolojilere oranla daha az tercih edilmektedir. 
  • Diode Lazer Epilasyon: Günümüzde en fazla tercih edilen epilasyon yöntemidir. Dalga boyu diğer yöntemlere oranla çok daha uzundur ve böylece çok koyu renkli ciltlerde bile başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır. 

Alexandrite Lazer Epilasyon Yöntemi Nedir?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışınının dalga boyu, melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Bu seçici etkisinden dolayı ortaya çıkan yarar seçici fototermolizin temelini oluşturmaktadır. Soğutma sistemli lazer tekniği olduğundan, lazerin ısısı cilde zarar vermeden direkt kıl kökünü hedef alarak yok eder.

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazının Kullanımı Nasıldır?

Türk insanının teni çok koyu olmayıp, kıl renginin koyu olması 755 nm dalga boyunda olması Alexandrite lazer epilasyon tekniğinin kullanımını öne çıkartır. Kullanım oranını incelediğimizde Alexandrite lazer epilasyon cihazının FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı olması ve soğutma sistemlerine sahip olduğundan diğer tekniklere göre daha güçlüdür. Ayrıca kalıcı olması, yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi ve özel bakım gerektirmemesi tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Lazer epilasyon tedavisinde seans sayısı kıl rengi, deri rengi, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vücutta 4-6, yüzde 7-10 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise bireyin vücut kıl döngüsüne göre 4-6 hafta arasında değişmektedir.

Lazer epilasyon, göz çukuru (kaşların altında kalan kısım) hariç vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir.

Seans süreleri yüz' de 3-5 dakika, vücudun diğer bölgelerinde ise 30 dakika kadar kısa olmaktadır.

En az 3 hafta öncesine kadar ağda, depilasyon gibi kılları kökünden koparan işlemleri yapılmamış olmalıdır. Lazer epilasyon seansında etkinin en iyi olabilmesi için kıllar kıl kökünde olmalıdır.

Lazer epilasyon seansından en az 1 ay öncesine kadar güneşlenilmemiş ve solaryuma girilmemiş olmalıdır.

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulaması alanında uzmanlaşmış doktorların uygulaması gereken bir yöntemdir. Aksi halde ciltte yanıklar, kötü huylu hücrelerin oluşması ya da alerjik reaksiyonlar açığa çıkabilmektedir. Lazer epilasyon öncesinde uygulama yaptıracak olan kişinin cilt yapısı ve uygulama yapılacak olan bölge ayrıntılı bir şekilde muayene edilmektedir. Bu uygulamada cihaz seçimi büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda cilt renginin ve kıl renginin nitelikli bir şekilde değerlendirilmesi de uygulama sonrasında başarı sağlanabilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. 

Lazer epilasyon öncesinde en az 1 ay süre ile tüylerin kökünden alınmaması gerekmektedir. Lazer uygulamasının etki edebilmesi için kılın köküne kadar uzaması beklenmelidir. Aynı zamanda bu süre zarfında bronzlaşılmamalı ve solaryuma girilmemesi de önerilmektedir. Lazer epilasyon uygulaması öncesinde doktora genel sağlık öyküsü hakkında bilgi verilmeli, herhangi bir kronik hastalık ya da sürekli kullanılan bir ilaç mevcutsa bunlar doktorun bilgisi dahilinde olması gerekmektedir. 

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulaması sonrasında her seans bitiminde 20 dakika arayla uygulama yapılan bölgeye buz kompresi yapılması ve cildin hava ile soğutulması gerekmektedir. Aynı zamanda uygulama yapılan bölgenin nemlendirilmesi de cildin hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Epilasyon sonrasında ilk 24 saat sıcak su ile temastan kaçınılmalı ve ağır egzersizler yapılmamalıdır. 

Lazer epilasyon uygulaması güneş ışınlarına direk maruz kalacak bölgelere uygulandığında mutlaka güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Hangi Bölgelere Epilasyon Uygulanır?

Lazer epilasyon uygulaması genellikle bikini bölgesi, bacak ve koltuk altı bölgelerine uygulanmaktadır. Bununla birlikte cilt yapısı uygun olan her bölgeye uygulanabilmektedir. Kollar, göbek, göğüs ucu, el üstü, ayak üstü, çene, dudak üstü ve boyun bölgelerine de güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir.

lazer-epilasyon-cesitleri

lazer-epilasyon-nasil-uygulanir

Kimler İçin Epilasyon Uygundur?

Lazer epilasyon uygulaması 12 yaşından büyük herkese uygulanabilmektedir. Kıl kökü bakımından kadınlarda çok daha kolay bir şekilde uygulana lazer epilasyon uygulamasını günümüzde erkeklerde sıklıkla tercih etmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon uygulaması yapılacak bölgedeki kıl kökleri uzamış olması gerekmektedir. Uygulama öncesinde tüyler jilet ile kısaltılmaktadır. Lazer cihazı ve dalga boyu cilt yapısına ve uygulama yapılacak bölgeye göre ayarlandıktan sonra tarama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin süresi kıl köküne ve cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Lazer epilasyon uygulaması öncesinde yapılan planlamaya göre seanslar gerçekleştirilmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar mutlaka uzman kontrolünde olmalıdır. 

Epilasyon Riskleri Nelerdir?

Lazer epilasyon minimal yan etkileri olan emniyetli bir uygulama yöntemidir ancak her uygulamada olduğu gibi az da olsa bir risk taşımaktadır. Faydaları yanında çok düşük olan bu risklerin bilinmesi müşteri açısından çok önemlidir çünkü lazer epilasyon yaptırma kararınız tüm bu şartların bilinmesi durumunda daha da verimli olacaktır.Uygulama sonrası oluşan problemlerin hemen hemen tamamına yakın kısmı zaman içersinde tamamen ortadan kalkar.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları seans süresi, seans sayısı ve bunlarla birlikte cilt rengi ve uygulanacak epilasyon çeşidine göre farklılık göstermektedir. Ayrıntlı bilgi almak için; 0 232 464 23 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon sürecinde istenmeyen tüylerden 'kalıcı bir şekilde kurtulmak için uygulanması gereken seans sayısı ortalama olarak 6-9 arasıdır. Ancak cilt tipine göre eğer henüz kalıcı çözüm alınamamışsa ek seans uygulamalarına da gerek duyulabilmektedir. Tüylerin tamamen kaç seansta biteceği kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Seans süreleri ise bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Bıyık bölgesi 1-2 dakika sürerken; daha geniş bölgeler 30-40 dakika sürmektedir.

Which Skin Types Can Laser Hair Removal Be Applied To?

Laser hair removal can be applied to all skin types. The important thing is the choice of the laser type suitable for the skin type. Some machines give a better solution on light and some on dark skin. The best results in laser hair removal are obtained in people with light skin and dark hair color

When Should Laser Hair Removal Be Done?

It is not recommended to expose the skin to the sun's rays Decently between sessions. Therefore, the best time for laser hair removal is the winter season.

Lazer Epilasyon Tamamen Yok Eder mi?

Lazer epilasyon istenmeyen kıllarda üzerine yüzde 80 oranında başarı sağlamasıdır. Buz Lazerde ise bu oran ortalama %90-95 civarındadır. Kalan %10 civarındaki kıllar içinse senede bir kez yapılacak lazer epilasyon seansı yeterlidir. 

Tüm Vücut Lazer Kaç Seans?

Lazer epilasyonun ortalama 6 ya da 7 seans uygulanması başarılı bir sonuç sağlar. Yüz bölgesi ve hormonal sebepli tüylenmelerde seans sayısı ortalama 9-10’dur.

Hangi Lazer Tüyleri Bitirir?

Buz lazer açık sarı renkli tüyler, kızıl renkli tüyler veya ayva tüyleri olması fark etmeksizin tüm kıl yapılarında kıl köküne ulaşır, kalıcı ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Farklı dalga boylarına sahip bu uygulama, cildin derin katmanlarına etki ederek, farklı yapılardaki kılları amaçlamaktadır.

Lazer Epilasyon İşleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Lazer epilasyonun öncesinde olduğu gibi ağda, epilatör gibi tüy köklerine etki edecek işlemlerden kaçınılmalıdır. Cilt, lazer epilasyondan sonraki 1 içinde keseleme, peeling gibi tahriş etkisi oluşturacak işlemlere maruz bırakılmamalıdır. İşlemin ardından deniz ve havuza girmemek gerekir.  En az 3 gün beklenmelidir.

Tüm Vücut Lazere Ne Dahil?

Tüm vücut alt ve üst bacak, alt ve üst kol, koltuk altı ve genital bölgeyi kapsıyor.

En İyi Lazer Epilasyon Nerede Yapılır?

Lazer epilasyon yalnızca tıp merkezi, poliklinik, muayenehane gibi sağlık kuruluşlarında yapılması tavsiye edilir.

Lazer Öncesi Jilet mi Tıraş Makinesi mi?

Lazer epilasyon öncesinde vücuttaki kılların jiletle alınması önerilir, eğer işlem yüzdeki tüylere yapılacaksa öncesinde herhangi bir şey yapmak gerekmez.

Lazer Epilasyon Kaç Ay Sürer?

Lazer epilasyon yaptırırken ortalama 6 seans uygulandıktan sonra başarılı bir sonuç elde edilir. Yüz bölgesinde ve hormonal sebepli tüylenmelerde seans sayısı ise ortalama 9-10’dur. Seans aralıkları kol bacak gibi bölgelerde 1 buçuk- 2 ay, yüz bölgelerinde ise ortalama 1 aydır.

Epilasyon Kalıcı Çözüm mü?

Ağda, ip, cımbız ve benzeri çekme yöntemleri ile kılları azaltmak söz konusu değildir. Ama lazer işlemi direkt kıl köküne etki eder, kıl kökünü yakarak hasar oluşturur. Kökü hasarlanmış kıl tekrar çıkmaz. Doğru şekilde yapılan lazerin sonuçları kalıcıdır, yok olan kıl yeniden çıkmaz.

Lazer Epilasyon Kalıcı mı?

Uzmanlara ve uygulama sonuçlarına göre günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve en kalıcı yöntemi lazer epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon yöntemi ile istenmeyen kıllardan kalıcı şekilde kurtulabilirsiniz. 

İlk Lazer Sonrası Ne Yapılmalı?

Lazer işlemi uygulanan yere sıcak su değdirmekten kaçınmak gerekir. Lazer yapılan bölge 2 gün tıraş edilmemeli ve kabuklanma olursa dokunulmamalıdır. Seanstan hemen hemen 2 hafta süre içinde uzar ve hemen ardından dökülürler. Bu sebeple ağda veya tüy dökücü krem gibi işlemlerin lazer yapılırken asla uygulanmaması gerekir.

En İyi Epilasyon Yöntemi Nedir?

En etkili lazerler arasında Alexandrite lazer, Diode lazer ya da Nd Yag lazer sistemleri sayılabilir. Bu yöntemler arasından seçim yapılırken kişinin ten rengi ve kılların durumuna bakılır.

Epilasyon Çok Acıtır mı?

Evet lazer epilasyon biraz acıtır. Ama epilatör veya ağdadan daha az bir acı hissettirir. Ayrıca uzun süren bir acı da değildir.

Epilasyondan Sonra Kıllar Tekrar Çıkar mı?

Uygulamanın sonuçları ortalama %80 ile 90 oranında kalıcıdır. Yani kalan %10-20 ihtimalle tedavi bittikten bir süre sonra tekrar kıllar görülebilir. Yeni çıkan kıllar için tekrar lazer yapılabilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon İyi mi?

Lazer epilasyon sürecinde istenmeyen tüylerden 'kalıcı bir şekilde kurtulmak için uygulanması gereken seans sayısı ortalama olarak 6-9 arasıdır. Ancak cilt tipine göre eğer henüz kalıcı çözüm alınamamışsa ek seans uygulamalarına da gerek duyulabilmektedir. Tüylerin tamamen kaç seansta biteceği kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Seans süreleri ise bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Bıyık bölgesi 1-2 dakika sürerken; daha geniş bölgeler 30-40 dakika sürmektedir.

Alexandrite Lazer İşe Yarıyor mu?

Alexandrite lazer, melanin tarafından iyi tutulur ve işe yarar.  Bu sebepten sadece açık cilt rengine sahip kişilere tavsiye edilir. Bu lazer sistemi, doğru seçilmiş kimselerde çok iyi sonuç verir. Ancak yüz gibi riskli bölgelerde tüy azalması yerine tüy artışına sebep olabilir.

Alexandrite Lazer Kalıcı mı?

Evet alexandrite lazer epilasyon kalıcıdır. Kıl kökündeki melanine en fazla etki eden yöntemlerden biridir. Kalıcı ve hızlı bir sonuç sunar. 

Alexandrite Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur?

Bu lazer biçimi  kıl ve deride bulunan melanini hedef alır ve tüyleri yok eder. Melanin, en çok koyu renkli kıllarda var olduğu için Alexandrite lazerler açık renkli tüyler üzerinde istenen sonucu vermeyebilir.

Alexandrite Lazer Kesin Çözüm mü?

Lazer epilasyon büyük oranda kalıcıdır. Kıllarda azalma 4-5 seanstan sonra %70-90 oranında görülür, bu azalma oranı yıllarca sürer, kalan kılların rengi ve kalınlığı da azalır. Ancak çok az miktarda kıl kalabilir.

Alexandrite Lazer Batık Yapar mı?

Alexandrite lazer batık yapmaz. Hatta koltuk altında ve çeşitli bölgelerde oluşan kıl dönmeleri ve batıklar da lazer epilasyon yoluyla tedavi edilmektedir. 

Alexandrite Lazer Kimlere Uygulanmaz?

Alexandrite Lazer şu kişilere uygulanmaz;

  • Cilt kanseri olan kişilere
  • Cilt soyma ürünü kullanan kişilere
  • Hormon bozukluğu yaşayanlara
  • Solaryuma giren kişilere
  • Gebelere
  • 18 yaşından küçüklere

Alexandrite Lazer Leke Yapar mı?

Lazer epilasyon uygulamasından önce cilt rengi ve kıl yapısı doğru şekilde tespit edilmelidir. Etkin ve güvenli doz seçimi yapılırsa herhangi bir leke veya yanık riski yoktur.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

erkekler-icin-lazer-epilasyon

Erkekler için Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon artık sadece kadınların tercih ettiği bir yöntem değildir. Günümüzde …

Devamını Oku
nd-yag-lazer

ND Yağ Lazer

İçerik Güncelleniyor...…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?