CO2 Lazerle İz Tedavisi

Ameliyat, yanık, yara, jilet kesi izleri farklı etkenlerle, farklı büyüklük ve derinliklerde olabilmektedir. Bu tür lezyonlar ne yazık ki tamamen geçmemektedir fakat CO2 lazer tedavisi sayesinde birtakım olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

CO2 lazerin ameliyat, yanık, yara ve jilet kesi izlerinin tedavisindeki kullanımını detaylı olarak anlattığımız yazımızın detayları aşağıdadır.

ameliyat-izi-nasil-gecer

yanik-izi-nasil-gecer

CO2 Lazer Tedavisi Nedir?

Günümüzde ameliyatsız estetik tedavilerine talep oldukça artmış durumdadır ve buna bağlı olarak uygulamalarda da artış görülmektedir. CO2 lazer tedavisi de sıklıkla başvurulan ameliyatsız tedavi yöntemlerinden biridir.

CO2 lazer tedavisi; yanık izi, ameliyat izi, yara izi, jilet kesi izi ve sivilce izinin görünümünün azaltılması veya ortadan kaldırılması açısından yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. CO2 lazer tedavisi kapsamında deriye kolonlar halinde ışınlar aktarılmaktadır. Söz konusu bu ışınların ulaştığı deri bölgesinde ameliyat, yanık, yara ve jilet kesi izlerinin iyileşme süreci başlamaktadır. CO2 lazer tedavisi sayesinde deri; daha lekesiz, izsiz ve daha genç bir görünüme kavuşmaktadır.

CO2 lazer tedavisinde deriye gönderilen ışınlar, işlem bitiminden birkaç gün sonra deride kabuklanmalar oluşturmaktadır. Bu kabuklanmalar ortalama 1 hafta sonrasında dökülür ve bunu sonucunda daha canlı ve genç bir cilt elde edilmektedir.

CO2 Lazer Tedavisinin Kullanım Alanları Nelerdir?

CO2 lazer tedavisi aşağıdaki durumlarda kullanılmaktadır:

  • Çatlak tedavisi
  • Ameliyat, yanık, yara, jilet kesi izlerinin tedavisi
  • Leke tedavisi
  • Akne (sivilce) izlerinin tedavisi
  • Kırışıklık ve ince çizgi tedavisi
  • Boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmaların tedavisi
  • Yaşlanma ve güneş ışınlarına bağlı olarak gelişen leke ve çizgilerin tedavisi
  • Cilt sıkılaştırma tedavisi

Ameliyat, Yanık, Yara, Jilet Kesi İzlerinin Tedavisinde CO2 Lazer

CO2 lazer tedavisi; ameliyat, yanık, yara, jilet kesi izlerinin tedavisinde ve akne (sivilce) izlerinin giderilmesinde memnun edici sonuçlar veren ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Unutulmamalıdır ki bu izlerin tamamen ortadan kaldırılması söz konusu değildir ancak CO2 lazer tedavisi sayesinde bu izlerin görünümü iyileştirilebilmektedir. Hastanın bu gerekli bilgilerin farkında olarak CO2 lazer tedavisine başlaması daha sağlıklı olacaktır.

CO2 Lazer Tedavisi Kaç Seans Sürer?

CO2 lazer tedavisinin hangi sorunun tedavi edileceğine bağlı olarak seans sayıları değişiklik göstermektedir. Seans sayıları, kırışıklık tedavisinde 3-4 seans sürebilmektedir. Ancak ameliyat, yanık, yara, jilet kesi izlerinin tedavisinde seans sayıları daha farklı olmaktadır.

CO2 lazer tedavisinin kaç seansta tamamlanacağı, seansların ne zaman süre ile tekrarlanacağı gibi merak edilen konular uzman doktor tarafından hastaya aktarılacaktır.

CO2 Lazer Tedavisinde Etki Ne Zaman Görülmektedir?

Ameliyat, yanık, yara, jilet kesi izlerinin CO2 lazer tedavisi sonrasındaki etkileri, ciltteki kabuklanmalar dökülmeye başlayınca ortaya çıkmaktadır. Cildin altından pembemsi ve daha genç, yeni bir cilt çıkmaktadır. CO2 lazer tedavisinin tam olarak etkisi uygulama sonrasındaki 3-6 ay içerisinde gözlemlenmektedir. Bu noktada sabırlı olmak önemlidir. Uygulama sonrasında hemen etki görmek, gerçekçi bakış açısına uygun olmayacaktır.

Hastanın uygulama öncesi ve sonrasında doktorun talimatlarına uyması, CO2 lazer tedavisinde olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olacaktır.

co2-lazer-tedavisi-nedir

fraksiyonel-co2-lazer tedavisi

İzmir CO2 Lazer ile İz Tedavisi

İzmir CO2 lazer ile ameliyat, yanık, yara, jilet kesi izlerinin tedavisinin uygulandığı bir şehirdir. Ancak söz konusu bu izlerin tamamen geçmediğini söylemek gerekmektedir. CO2 lazer sayesinde bahsi geçen izlerin görünümü azaltılıp iyileştirilmektedir. Bu noktada doktor seçimi önem kazanmaktadır. Mutlaka alanında uzman bir doktor seçimi gerekmektedir.

Leke Tedavisi hakkında bilgi almak için tıklayın

İzmir CO2 lazer ile iz tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için +90 232 464 23 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

liposuction-ile-yag-aldirma-ameliyati

Liposuction ile Yağ Aldırma Ameliyatı

Liposuction ile yağ aldırma ameliyatı, bölgesel olarak yağlanma problemi yaşayan kişi…

Devamını Oku
estetik-burun-cerrahisi--rinoplasti

Estetik Burun Cerrahisi - Rinoplasti

Burun estetiği ameliyatında hem burnun görünümü düzeltilir hem nefes alma problemine …

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?