Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık tedavisi, çizgi ve kırışıklık durumlarının daha az görünür hale gelmesi için etkili sistemler olarak anti-aging uygulamaları kapsamında yer almaktadır. Kırışıklık tedavileri ile beraber cildinizi kırışıklıklardan arındırarak gelecek için önlem alabilirsiniz.

Her geçen sene ile beraber cildinizde bir yeni kırışıklık daha oluşur. Eğer mimik kırışıklığı adı verilen çizgiler, gülmediğiniz ya da kaşlarınızı çatmadığınız müddetçe bile orada yer alıyor ise kırışıklık tedavisinden söz etme mümkündür. Seneler boyu faaliyet gösteren ve istemsiz olarak çalışmakta olan kaslarımız, kolajen dokularını hasara uğratarak mimik çizgileri üzerinde yerleşik kırışıklara sebep olurlar.

Kırışıklıklar her ne kadar normal bir durum olsa da kırışıklıkların oluşmasını önlemek ya da var olan kırışıklıkları daha hafifletmek ve pürüzsüz olarak bir cilt elde etmek mümkündür. Her ne kadar kırışıklıklar için ileri teknoloji ile beraber tedavi yöntemleri de bulunsa da henüz oluşmamış kırışıkların önüne geçmek de mümkündür. Bunu önlemenin en etkili yollarından biri ise ciltteki kolajen ve elastin üretimine yardımcı olan tedaviler ile mümkündür.

kirisiklik-tedavisi-nedir

dolgu-ile-kirisiklik-tedavisi

Kırışıklık Tedavisi için Botoks

Kırışıklık tedavileri için botoks enjeksiyonları, yüz hareketleri ile beraber ortaya çıkan kırışıklıkları yok etmek ve yenilerinin oluşmaması için yapılan tedavilerden biridir. Göz etrafında, kaşların arasında ve alın bölgesindeki kırışıklıkları geçici bir şekilde onaran, etkilerini ise tahmini olarak 4 ila 6 ay arasında gösteren botoks tedavisi, FDA onayı barındırmaktadır. Cildi herhangi bir zarara uğratmadan yalnızca kırışıklara neden olan kasları paralize ederek doğru uygulandığı takdirde yüzde doğal ve genç bir görünüm elde edilir. Yaklaşık olarak 10 dakika süren bu işlemin ardından direk hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Botoks ile beraber kasların geçici bir süre içinde kasılmasına engel olunur ve kırışıklık oluşumunun önüne geçilmektedir. Alın bölgesi oldukça mimikli bir yapıya sahip olan kişilerde kırışıklıklar yirmili yaşlarda başlar ve bu kırışıklıklar tamamen önlenebilir.

Kırışıklık Tedavisi İçin Dolgu Enjeksiyonu

Günümüzde oldukça popüler bir hale gelen dolgu maddelerinden biri ise hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu maddede en ayırt edici özellik ise cildin içinde doğal bir şekilde yer alarak alerjik bir durum yaratma riski bulunmaz. Hyalüronik asit, su moleküllerini kendine çeker ve çizgilerin, kırışıklıkların içine dolgu uygulayarak ciltte pürüzsüz bir hal yaratır.

Kırışıklık tedavisi için dolgu enjeksiyonunun, uygulama yapılan alanda altı ayda bir tekrar edilmesi önemlidir. Sonuçları, dolgu enjeksiyonu uygulaması yapılmasının ardından direkt olarak görebilirsiniz. Görünüşte herhangi bir sıkıntı oluşturmamasından ötürü sosyal yaşamınıza aynı şekilde devam edebilirsiniz. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları, göz ya da dudak etrafındaki kırışıklık ve ince çizgilerde yer alan boşlukları doldurma amaçlı olarak kullanılabilir.

En Etkili Kırışıklık Tedavisi Yöntemleri

Cildinizi yaşlanmanın getirdiği olumsuz durumlardan korumak için gerekli tedaviler, ileri teknoloji ile beraber bulunmaktadır. Ciltteki deri tabakaya etkide bulunan bu sistemler, kolajen ve elastin üretimini tetikleyip cilt kalitesini artırır ve kırışıklıkların onarılmasında etkin rol oynar. Göz ya da kulak gibi belli başla bölgelerde ya da tüm yüzdeki çizgilerde yeni nesil olarak kullanılan lazer tedavilerindeki en önemli kısım, yan etkilerin neredeyse hiç olmamasıdır. Yani sizi yaşamanızdan uzaklaştırmaz ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Scarlet S

Scarlet S, tam olarak yüzeyinde mikro iğneler barındıran, aparat ile beraber cilt altı bölgesine radyo frekans dalgası göndererek etkide bulunmakta olan bir anti aging sistemlerdir. Cilde herhangi bir hasarı bulunmadan kolajen ve elastin üretimlerini tetikleyerek ciltte yeni bir yapılanma durumunu ortaya çıkarır. Uygulamada bulunan bölgede çizgi ve kırışıklık durumlarına bakılarak mikro iğnelerin cilde nüfuz etme derinliği, cilt altına sağlanan enerji miktarı ve hızına ayar verilerek en kaliteli sonuçlar elde edilir. İşlem, ilk seanstan itibaren olumlu sonuçlar verir ve kırışıklıkların gözle görülür derecede hafiflediği gözlenir. Tedavi ise üç hafta aralıklar boyunca, toplamda üç ila dört seans arasında uygulanır ve işlemin ardından sosyal hayata dönme kısmında bir sıkıntı bulunmaz.

ClearLift

Göz ya da boyun tarzında, ince bir deri tabakasına sahip olan bölgelere dahi uygulanabilen Clearlift teknolojisi ise cildin 3 mm altında ısı enerjisi iletimi ile beraber uygulanır. Sistem olarak, cilt yüzeyine herhangi bir zarar içermeden tabakalar arası yapılanma sürecine yardımcı olur. Böylece ciltte kolajen ve elastin üretimi artar, kırışıklıkların dışarıya dolarak çizgi şeklindeki görünürlüklerin azalmasına yardım eder. Etkili bir sonuç için bir ay içinde 5 ila 6 seans önerilir.

igneli-kirisiklik-tedavisi

enjeksiyonla-kirisiklik-tedavisi

Icon Lazer

Özel teknolojiler ile beraber cildin altına normalden daha çok enerji iletilmesine imkân yaratarak bu özelliği kolajenler ile beraber en iyi düzeye taşıyabilir. Çizgi ve kırışıklıklar ile alakalı olarak kısa sürede en etkili sonuçlar elde edilir. Toplamda 3 ila 4 seans arasında olması haricinde iki hafta arayla gerçekleşir. Sistemde cilt yüzeyinde herhangi bir zararı bulunmadan yeni bir yapılanma oluşturur.

İzmir Kırışıklık Tedavisi

İzmir kırışıklık tedavisi alanında gelişmiş imkanlara sahip bir şehirdir. Mevcut kırışıklıklarınıza göre doktorunuz tarafından bir tedavi planı oluşturulur ve uygulanır. İzmir kırışıklık tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için +90 232 464 23 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Cilt Gençleştirme hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

estetik-burun-cerrahisi--rinoplasti

Estetik Burun Cerrahisi - Rinoplasti

Burun estetiği ameliyatında hem burnun görünümü düzeltilir hem nefes alma problemine …

Devamını Oku
iyi-huylu-benler

İyi Huylu Benler

Derideki herhangi bir anormal gelişime "deri lezyonu" adı verilir. Bu lezyonlar,…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?