Meme Büyütme Ameliyatı

İzmir meme büyütme, kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlardan biridir. Göğüslerinin doğal formundan memnun olmayan her kadın meme büyütme ameliyatına başvurabilir. Meme büyütme ameliyatı, kişinin sağlığı için olumsuz bir durum oluşturmaz. Kadınlar söz konusu bu ameliyat sayesinde dış görünümlerinden memnun kalırlar, öz güvenleri yerine gelir ve kendilerini psikolojik olarak daha iyi hissederler.

Günümüzün gelişen imkanları ve değişen estetik anlayışıyla meme büyütme ameliyatlarının hem başarı oranı oldukça yükselmiş hem de bu başarının insanlar arasında yayılmasıyla meme büyütme ameliyatı en sık başvurulan estetik cerrahi operasyonlarının başında gelmeye başlamıştır.

meme-buyutme-ameliyatlari-nasil-yapilir

meme-buyutme-ameliyati-ne-kadar-surer

Meme Büyütme Ameliyatında Kullanılan Silikon Çeşitleri

Meme silikonlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler içinde şekil ve büyük olarak en uygun olan silikon; hastanın vücut ve meme yapısına, ihtiyacına ve zevkine göre seçilmektedir. Ancak meme silikonu seçimi hususunda doktor tavsiyesinden yararlanmak en iyi sonucu almak için oldukça önemlidir. Silikon ne çok büyük ne de çok küçük olmalıdır.

''Doğal durması için en küçük silikonu seçmeliyim'' ya da ''göğüslerim çok küçük olduğu için en büyük silikonu seçmeliyim'' gibi gelişigüzel varılan yargıların doğruluk payı yoktur. Herkesin göğüs yapısı ve göğüs büyüklüğü farklı olmakta bu nedenle uygulanacak silikonun büyüklüğü ve şekli de kişiye özgü planlanmakta ve kararlaştırılmaktadır. Elbette kişinin zevki ve beklentisi de karar sürecinde rol oynamaktadır. Ancak kişi bu kararı alırken vücut ölçülerini de mutlaka göz önünde bulundurmalı ve doktorun tavsiyelerini almalıdır.

Kimlere Meme Büyütme Ameliyatı Yapılabilir?

 • Doğuştan küçük yapılı memelere sahip kadınlar,
 • Memeleri birbiri ile simetrik olmayan kadınlar,
 • Doğum ve kilo kaybı gibi nedenlerle memelerinde hacim kaybı meydana gelen kadınlar meme büyütme ameliyatı talep etmektedirler.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Meme büyütme ameliyatlarında işlem; koltuk altından, meme altından veya meme başı çevresinden girilerek gerçekleştirilmektedir. Silikon bu bölgelerden birine yerleştirilir ve silikonun yerleştirileceği bölge hastanın yapısına göre değişmektedir. Konunun uzmanı olarak giriş yerine karar vermesi gereken kişi de yine estetik cerrah olmalıdır.

Ameliyat 2-3 saat civarı sürmektedir. Meme büyütme ameliyatı riskli bir operasyon değildir. Anestezi altında gerçekleştirildiği için hasta, ameliyat esnasında herhangi bir ağrı hissetmemektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Süreç

Meme büyütme ameliyatı sonrasında hastanın aşağıdaki hususlara dikkat etmesinde fayda vardır:

 • Meme büyütme ameliyatı sonrasında hasta 1 gece hastanede kalmalıdır.
 • Ameliyattan 6 saat sonra hasta sıvı gıdalar almaya başlayabilir.
 • Ameliyat sonrasında meydana gelen ağrılar basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilmektedir.
 • Enfeksiyon riskine karşı bir hafta boyunca antibiyotik kullanılması gerekmektedir.
 • Ameliyattan sonraki dördüncü gün göğsü çevreleyen sargı çıkarılır ve yerine ince bir bant yapılır.
 • Bant takıldıktan sonra 3 hafta boyunca tüm gün sporcu sütyeni giyilmelidir.
 • Hasta eve döndükten sonra 2-3 gün süre ile ev istirahatinde bulunmalıdır.
 • Meme büyütme ameliyatında meme dokusu çıkartılmadığı için süt kanalları zarar görmez. Bu nedenle bebek emzirmeye engel bir durum oluşmaz.
 • Ameliyat sonrasında kalan izler 8-12 ay içerisinde kaybolur.

meme-buyutme-ameliyati-oncesi-dikkat-edilmesi-gerekenler

meme-buyutme-islemlerinde-ne-tur-protezler-kullanilmaktadir

İzmir Meme Büyütme Ameliyatı

Kadınlar göğüslerinin küçük, büyük veya asimetrik olması gibi nedenlerle İzmir meme büyütme ameliyatına başvurabilmektedir. Söz konusu bu ameliyatın mutlaka alanında deneyimli bir estetik cerrah tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ameliyatta kullanılacak silikon çeşidi, hastanın istek ve talepleri dikkate alınarak doktor tarafından seçilmektedir.

İzmir meme büyütme ameliyatı hakkında daha çok bilgi edinmek için +90 232 464 23 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

fraksiyonel-karbondioksit-lazer

Fraksiyonel (CO2) Karbondioksit Lazer

Fraksiyonel (CO2) Karbondioksit lazerde hedeflenen alandaki derinin tamamın…

Devamını Oku
lazer-epilasyon-merkezi-secimi

Lazer Epilasyon Merkezi Seçimi

Lazer epilasyon günümüzde en çok uygulanan güzellik uygulamalarından biridir. İs…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?