İzmir Leke Tedavisi

Teknolojinin gelişmesi ve bilimsel araştırmaların tıp alanında da yaygınlaşmasının bir sonucu olarak cilt lekeleri lazer yöntemi ile tedavi edilebilmektedir. Ciltte bulunan lekeler; kişide psikolojik ve sosyal sorunlar açığa çıkabilmektedir. Günümüzde leke tedavisi sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Leke Nedir?

Cilt en çabuk yaşlanan ve deforme olan bölgedir. Bu nedenle kişinin yaşlandığının en kolay anlaşılabilmesi ile de sürekli iyi bakıma ihtiyacı vardır. Güneş ışınları cilt sağlığını önemli ölçüde etkilemektedir. Gerek ileri yaş gerekse güneşin zararlı ışınları ciltte lekelenmelere neden olmaktadır. Lekelere özel bir tedavi uygulanmadıkça kalıcı olmaktadır.

Cildin pigment yapısının bozulması sebebi ile ve yaşlanmaya bağlı nedenler ile açığa çıkan lekeler lazer tedavisi ile geçirilebilmektedir. 

leke-tedavisi-fiyatlari

leke-tedavisi-nasil-uygulanir

Leke Nasıl Oluşur?

Zamanın en etkili olduğu alan cilttir. Gerek zamanla gerekse cildin maruz kaldığı çevresel etkenler ile cilt lekeleri oluşmaktadır.

Cilt lekeleri genellikle;

 • İlaç tedavilerinin yan etkisi
 • Doğum 
 • Hormonal dengesizlikler
 • Yaşlanma
 • Kozmetik ürünlerin yanlış kullanımı
 • Zararlı güneş ışınlarına maruz kalma gibi nedenler ile açığa çıkmaktadır. 

Cilt Lekelerinin Çeşitleri Nelerdir?

Cilt lekelerinin oluşum nedenlerine bağlı olarak farklı çeşitleri bulunmaktadır. Cilt lekelerinin çeşitleri şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Doğumsal lekeler
 • Güneş lekeleri
 • Çiller
 • Melasma
 • Yaşlılık lekeleri
 • Benler

Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Leke tedavisi günümüzde lazer yöntemi ile uygulanmaktadır. Lazer yöntemi hem konforlu hem de etkili bir tedavi süreci sağlamaktadır. Lazer yöntemi ile uygulanan leke tedavisi; eller, boyun, basen, kalça, göğüs, bacaklar, kollar, yüz ve boyun bölgesine kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Lekenin konumu, cilt tipi ve lekenin türüne göre seans sayısında değişiklik yaşansa da genellikle minimum 2 seans sürmektedir. Her seans 10 ila 20 dakika sürmekte ve lokal anestezi etkili kremler kullanılarak uygulandığı için kişide herhangi bir acı ya da ağrı hissine neden olmamaktadır. 

Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle leke tedavisi süreci sonrasında uygulama yapılan bölge direk güneş ışınlarından korunması, steril tutulması, doktorun önerdiği güneş koruyucu merhemler kullanılması önerilmektedir. Leke oluşumu için gerekli önlemlerin alınması da yeni leke oluşumlarının önüne geçmede etkilidir. Bunun için kozmetik ürünlerin kalitelisi ve doğalı tercih edilmeli, güneş koruyucu kullanılmalıdır. 

Yüzdeki Lekeler Lazerle Geçer mi?

Lekelerin giderilmesi amacıyla cilt soyma yöntemi ve bazı renk soldurucu kremler kullanılabilir. Fakat koyu renkli lekelerde en etkili ve hızlı sonucu lazer uygulamaları vermektedir. Lazer ile 2-3 seans uygulama ile lekelerden kurtulmak mümkündür.

En iyi Leke Tedavisi Nedir?

Lazer ile Leke Tedavisi, cilt yüzeyinde bulunan lekelerin kalıcı şekilde yok edilmesi amacıyla lazer ışınlarının leke üzerine gönderilerek tedavi yapılmasıdır.

Lazerle Leke Tedavisi Kalıcı mı?

Lazer tedavileri cilt lekelerinin giderilmesinde önemli ölçüde çözüm sunar ve bu çözümün kesin ve kalıcı bir yöntem olup olmaması tamamen lekenin sebebine ve sonrasında lekenin tekrar oluşmaması için kendini ne kadar koruduğuna bağlı olarak değişir.

Leke Tedavisi Kaç Ay Sürer?

Kişi özelinde değişiklik göstermekle beraber leke tedavileri genellikle 3 ila 4 aylık sürelerde noktalanabilir.

Leke Tedavisi Hangi Aylarda Yapılır?

Leke tedavilerinin uygulanması için kış ayları en uygun dönem olarak kabul edilir. Bunun en önemli sebebi güneş ışınlarına maruziyetin özellikle yaz aylarına göre çok daha az olmasıdır.

Leke Tedavisinde En Etkili Yöntem Nedir?

Leke tedavisinde kullanılan en etkili yöntemlerden biri olan lazer genellikle tek seansta tatmin edici sonuçlar elde etmeyi sağlar.

Cilt Lekelerine Kesin Çözüm Nedir?

Lazer uygulamaları ile 2-3 seansta lekelerden kurtulmak mümkündür. Ancak bu ve buna benzer lekelerin yeniden oluşmaması amacıyla tedavi sonrasında mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

lazerle-dovme-silme

Lazerle Dövme Silme

Lazerle dövme silme işlemi, dövmenin yapımı kadar kolay değildir ancak günümüzde laze…

Devamını Oku
kilcal-damar-tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damarlar çok incedir ve mikroskobik boyutlarda genişlikte olan damarlardır. Bu…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?