Erkekler için Lazer Epilasyon

Erkekler için lazer epilasyon istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak için en etkili yollardan biridir. Lazer epilasyon artık sadece kadınların tercih ettiği bir yöntem değildir. Günümüzde kişisel bakıma verilen önemin artması ile erkekler için lazer epilasyon da popüler bir hale gelmiştir.

Bu yazımızda erkekler için lazer epilasyon nasıl yapılır, hangi bölgelere uygulanır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların cevaplarını detaylı olarak inceleyeceğiz.

Erkekler için Lazer Epilasyonun Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Günümüzün değişen estetik ve güzellik algısı ile birlikte erkekler de lazer epilasyon gibi işlemlere fazlasıyla ilgilenmektedirler. Erkeklerin lazer epilasyon için en sık tercih ettikleri bölgeler sırt, omuz, göğüs, ense ve boyundur.

Erkeklere uygulanan lazer epilasyonunun da temel etki mekanizması kadınlarınkiyle aynı olmaktadır. Yani yukarıda belirtilen uygulamalar erkekler için de geçerli olmaktadır. Ancak erkekler lazer epilasyon uygulamalarında kadınlara göre bazı avantaj ve dezavantajlara sahiptirler.

erkekler-icin-lazer-epilasyon-fiyatlari

erkekler-icin-lazer-epilasyon-nasil-yapilir

Erkekler için Lazer Epilasyonun Avantajları Aşağıdaki Gibidir:

 • Erkekler daha kalın, gür ve koyu kıl köklerine sahip olmaları nedeni ile lazer epilasyondan daha başarılı sonuçlar alırlar.
 • Kadınlar kadar yüzde yüz kılsız bir sonuç amaçlamadıkları için de az sayıda seans ile istedikleri görünüme sahip olabilirler.

Erkekler için Lazer Epilasyonun Dezavantajları Aşağıdaki Gibidir:

 • Erkekler, yapıları (hormonlar) gereği sürekli yeni kıl üretimi yönünden baskı altındadırlar.
 • Erkeklerin yeni kıl üretimi açısından baskı altında olması uzun vadede lazerin etkisini azaltarak yeniden uygulamaları gerektirebilmektedir.

erkeklerde-lazer-epilasyon-uygulanan-bolgeler

erkekler-icin-lazer-epilasyon-cesitleri

Erkekler için Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

 • Sırt Bölgesi: Erkekler için sırt bölgesi, lazer epilasyonun en çok uygulandığı bölgelerden biridir. Erkeklerin sırt bölgesinde bulunan kıllar, kalın yapılı olduğu için lazer epilasyondan memnun edici sonuçlar alınmaktadır.
 • Kol Bölgesi: Kol bölgesi epilasyon işlemi hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği bir işlemdir. Ancak kol bölgesinde bulunan kılların nispeten daha ince yapılı olması nedeniyle kullanılacak olan lazer epilasyon cihazı önem kazanmaktadır.
 • Bacak: Bacak lazer epilasyon işlemi erkek ve kadın bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak yapısal nedenlerden dolayı erkeklerin bacaklarında daha fazla ve daha kalın yapıda kıllar mevcuttur. Bu sebepten dolayı da erkeklerde bacak lazer epilasyon seans sayıları daha kısa sürmektedir.
 • Koltuk Altı: Koltuk altı lazer epilasyonu hem sağlık hem de estetik açıdan erkek ve kadın bireyler tarafından tercih edilmektedir. Koltuk altındaki kıllar sık ancak yumuşak yapıdadır. Fakat gelişen son teknoloji cihazlar ile %100 oranında sonuç alınabilmektedir.
 • Genital Bölge: Genital bölge lazer epilasyon işlemi yoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilmekte fakat erkekler de genital bölgedeki kıllardan kalıcı olarak kurtulmak için bu yöntemi tercih edebilmektedir.
 • Kalça: Kalça lazer epilasyon işlemi de yine kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Sınırlı sayıda olsa da erkekler tarafından kalıcı sonuçlar almak için başvurulmaktadır.
 • Göğüs: Göğüs bölgesi lazer epilasyon işlemi, erkekler tarafından en çok tercih edilen işlemdir. Bunun ardında psikolojik nedenler yatmaktadır. Pürüzsüz ve yapılı bir vücuda sahip olmak her erkeğin hayalidir.
 • Yüz: Yüz bölgesine uygulanacak lazer epilasyonda oldukça dikkatli olunmalıdır. Her lazer epilasyon yöntemi yüz bölgesine uygulanmamaktadır.
 • Kasık: Erkeklerin cinsel organları çevresine uygulanan bir epilasyon yöntemidir ve memnun edici sonuçlar alınmaktadır.
 • Kulak: Kulak bölgesinde bulunan kıllar, özellikle erkeklerin kâbusu haline gelmektedir. Bu durum öz güven problemlerine sebep olduğu için erkekler kulak bölgesi lazer epilasyonu sıklıkla tercih etmektedir.

Yukarıdaki bölgelere ek olarak erkekler için lazer epilasyon; tüm vücut, popo, elmacık ve omuz bölgelerine de uygulanmaktadır.

Lazer epilasyon işlemi mutlaka doktor kontrolünde yapılmalıdır. Aksi takdirde sağlığı tehdit eden problemler yaşanması yüksek ihtimaldir.

Erkeklerde Özel Bölgeye Lazer Yapılır mı?

Günümüzde erkekler de kadınlar kadar lazer epilasyonun avantajlarından yararlanır. Erkeklerde özel bölgeye lazer yapılabilir.

Lazer Epilasyon Erkek Kılları Tamamen Yok Eder mi?

Lazer epilasyon sonrasında uygulama bölgesinde kıl çıkmaz yani sonuç kalıcıdır, yok olan kıl bir daha çıkmaz. Tüm bölgelerde kalıcı sonuçlar alınmaktadır.

Erkekler İçin En İyi Lazer Hangisi?

Erkeklerde lazer epilasyon yapılırken birbirinden farklı lazer epilasyon cihazı tercih edilmektedir. Buna kararı işleme yapacak uzman vermelidir.

Erkek Lazer Epilasyon Zararlı mı?

Lazer epilasyonun erkekler için kadınlardan ayrı olarak zararları yoktur. Lazer ışını hiçbir iç organa ulaşmaz, yumurtalıklara ya da hiçbir iç organa zarar vermez ve kısırlık yapmaz.

Erkek Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Cilt/kıl yapısı ve bölgelere göre değişkenlik göstermek ile birlikte erkeklerde lazer epilasyon tedavisi genelde 6 – 10 seans kadar sürebilir.

Erkek Lazer Epilasyon Acıtır mı?

Acı ve ağrı kesinlikle olmaz çünkü kılları buz ile dondurarak yok eder. Ortalama 5-8 seans sonuç almak için yeterlidir.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

thulium-lazerle-leke-tedavisi

Thulium Lazerle Leke Tedavisi

Yaşa bağlı olarak, dış etmenler nedeniyle ve doğuştan gelen lekelerin tedavisi farklı…

Devamını Oku
kalici-dovme-silinmesi

Kalıcı Dövme Silinmesi

Kalıcı dövme silinmesi işlemi öncesinde değerlendirme, uygulama planlaması, uygulama …

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?