Yüz Estetiği Nedir?

Yüz estetiği, insanların yüzündeki deformasyonları ve kusurları düzeltmelerine ya da yüzlerindeki belirli özellikleri iyileştirmelerine yardımcı olacak genel işlemlere verilen isimdir. Yüz estetiği ile yüzdeki şekil, oran, simetri, denge iyileştirilir. Yüz estetiği uzun yıllardır en çok tercih edilen estetik işlemlerin başında gelir. Hem kadınlar hem de erkekler yüz estetiği için uygun adaylardır.

Yüz Estetiği Kimlere Uygulanır?

Yüz estetiğinin kimlere uygulanacağı hangi işlemin yapılacağına göre değişir. Ciddi bir sorun yok ise yüz estetiği için hastanın 18 yaşını doldurması beklenir. Gelişme çağında olduğu için kemik yapısının iyice gelişmesi beklenir. Erkek kadın fark etmeden yüz estetiği operasyonları olabilirler. Yüz estetiği için doğal bir görünüm sağlayacak işlem ve uzman bir doktor seçimi çok önemlidir.

Yüz Estetiği Nasıl Uygulanır?

Yüz estetiği uygulamaları kişinin yaptırmak istediği işleme ve bu işleme göre kişinin cilt yapısına, yaşına, örneğin burun şekline göre değişir. Ameliyatsız işlemler ve ameliyat gerektiren işlemler ile yüz estetiği yapılabilir. Yüz estetiği uygulanacak kişiye özel planlama yapılır. Cerrahi operasyon istemeyen kişilere ameliyatsız yüz estetiği işlemleri seçenek olarak sunulur. Bu işlemler ile yüz estetiğinde başarılı sonuçlar elde edilir.

Yüzünde kırışıklık ve sarkma görülen kişilere yüz germe operasyonu, sarkmadan ötürü görme fonksiyonu etkilenen kişilere göz kapağı ameliyatı yapılabilir. Cerrahi operasyonlar çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Yüz estetiğinin başarılı olabilmesi için hem hastanın istekleri hem doktorun yönlendirmeleri bir arada olmalıdır. Hastanın yüz yapısına uygun planlanacak yüz estetiği doğal bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır.

yuz-estetigi-cesitleri-nelerdir

yuz-estetigi-kimlere-uygulanir

Yüz Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Yüz estetiği çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Bu yöntemler arasında botoks, dolgu enjeksiyonları gibi ameliyatsız prosedürler; yüz germe, burun estetiği, kulak estetiği gibi cerrahi işlemler bulunabilir. Yüz estetiği çeşitleri aşağıdaki gibi gruplandırılabilir.

Ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları arasında; botoks, dolgu, peeling, cilt bakımı, prp, yüz askıları, lazer uygulaması, mezoterapi, yüz gençleştirme, ışık dolgusu gibi işlemler sayılabilir.

Ameliyat içeren yüz estetiği çeşitleri arasında; kepçe kulak ameliyatı, göz kapağı ameliyatı, burun estetiği, kaş kaldırma, elmacık kemiği ve çene operasyonları gibi işlemler yer alabilir.

Yüz Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Yüz estetiği sonrası iyileşme süreci birçok farklı senaryodan oluşur. Yüz estetiği, birden fazla işlemi içeren geniş bir alandır. Yüz estetiği sonrası iyileşme süreci, seçilen prosedür türüne, uygulama tekniklerine ve hastanın sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir.

Yüz estetiğinde yapılacak ameliyatsız işlemlerde ilk zamanlar morarma, şişme gibi durumlarla karşılaşılabilir. Uzmanın önerilerine uyulduğu takdirde kısa sürede iyileşme görülür.

Cerrahi işlemlerin uygulandığı yüz estetiğinde ise ameliyat sonrası iz kalma ihtimali yüksektir. Fakat doktorunuz mutlaka izleri en düşük seviyede tutacak şekilde ameliyatı gerçekleştirir. Ameliyat sonrası bakımla iyileşme yine hızlı bir şekilde sağlanabilir.

Yüz Estetiği Fiyatları 2023

Yüz estetiği fiyatları yapılan işleme göre değişir. Burun estetiği daha yüksek fiyatlara ulaşırken dolgu uygulaması diğerine göre daha düşük miktarda kalacaktır. İstediğiniz yüz estetiği işlemiyle ilgili fiyat bilgisine doktorunuzdan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

microdermabrazyon

Microdermabrazyon

Mikrodermabrazyon uygulaması, istenen katmana kadar kat kat cilt yüzeyinin yavaş ve k…

Devamını Oku
lipofilling

Lipofilling

İçerik Güncelleniyor...…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?