Lazer Lipoliz

Lazer lipoliz, son yılların en etkili vücut şekillendirme yöntemlerinden biridir.

Lazer lipoliz işlemi, yağların biriktiği ve fazlalaştığı bölgeye özel lazer lipoliz cihazları sayesinde lazer ışınlarının gönderilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

Oldukça güvenli olan lazer lipoliz işlemi hakkındaki tüm detayları ve merak edilenleri yazımızın ilerleyen kısmında açıklayacağız.

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz, özel lazer lipoliz cihazları sayesinde yağlanmanın biriktiği bölgeye lazer ışınlarının gönderilmesi işlemidir. Lazer lipoliz, lokal anestezi altında uygulanır tüm işlem boyunca ağrı veya acı duyulmaz. Sadece hafif bir dokunma hissedilir. Lazer kanülünün yarattığı bu hisler hızlıca sonlanır. Herhangi bir şekilde uyuma hissiyatına gerek duymazsınız.

Lazer lipoliz uygulaması sonrası 6-12 saat lazerle içeri verilen lokal anestezik sıvılar hafifçe sızarlar. Hastalarımızın geneli ağrı için bir ağrı kesici ilaç veya benzer takviyelere gerek duymaz. Bazense basit bir oral (ağızdan) ağrı kesici kullanılabilir.

lazer-lipoliz-nedir

lazer-lipoliz-fiyatlari

Lazer lipoliz (Smartlipo, Slimlipo DEEP IR) güvenli midir?

Evet, lazer lipoliz güvenlidir çünkü lazer sadece yağ hücreleri üstünde etkilidir. Komşu yapılar bundan etkilenmez, düzenli bir eritme için doktorunuzun tecrübesine bilgisayar sistemi yardımcı olur. Ve en önemlisi lazer lipoliz uygulaması FDA (Amerikan Sağlık Örgütü) tarafından onaylıdır (2006 Kasım ayında onaylanmıştır).

Lazer lipoliz (Smartlipo, Slimlipo ve DEEP IR) uygulamasının yapılamayacağı hasta gurubu var mıdır?

Tüm tıbbi uygulamalar için geçerli olmak üzere ciddi kalp problemleri, yüksek tansiyon, diyabet ve kanama bozuklukları olan hastalar kendilerini bu konularda takip eden doktorları ile görüşmeli, gerekli önlemler alınmalıdır.

Lazer Lipoliz Neden Yapılır?

Günümüzde birçok kişi diyet ve egzersiz yaptıkları halde istedikleri vücut şekline ulaşamamaktadır. Deri fazlalıkları, yağ fazlalıkları ve sarkmalar özellikle birçok kadını mutsuz etmektedir. Bu nedenle vücut şekillendirme amacı ile uygulanan lazer lipoliz işlemine başvurmaktadır.

Genellikle karın ve bel bölgesine uygulanan bu lazer lipoliz yöntemi sayesinde koltuk altı, kol ve bacak içleri ile yüz bölgesine de ulaşılabilmektedir. Dinç ve estetik bir görünüm sağlama amacı ile uygulanan lazer lipoliz yöntemi oldukça konforlu, kalıcı ve etkili bir yöntemdir.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Lazer lipoliz uygulaması, uygulama yaptıran kişide herhangi bir ağrı ve acıya sebep olmadan kliniklerde dahi uygulanabilen bir işlemdir. Uygulama yaptıracak olan kişinin genel sağlık durumu ve vücut yapısı değerlendirilmektedir. Sonrasında uygulama yapılacak olan bölgeler işaretlenmekte ve uyuşturma işlemi yapılmaktadır.

İşlem yapılacak olan bölgenin sterilizasyonu sağlandıktan sonra 1-2 milimetrelik küçük bir kesi açılmakta ve lazer uygulamasını yapacak olan kanül ile bölgeye girilmektedir. Yağ birikimi olan bölge lazer ışınları ile hücrelerin parçalanması sağlanmaktadır.

Lazer Lipolizin Avantajları Nelerdir?

Lazer lipoliz uygulamasının avantajları, özellikle cerrahi uygulamalara oranla oldukça fazladır.

Özellikle konforlu bir süreç sağlaması nedeni ile sıklıkla tercih edilen lazer lipoliz uygulamasının avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Kişinin günlük yaşamının sekteye uğramasına neden olmamakta ve uygulama sonrasında iş yaşamına dönülebilmektedir.
  • Tek seans ile işlem tamamlanabilmektedir.
  • Herhangi bir kanama ve enfeksiyon riski oluşmamaktadır.
  • Cilt yapısına canlı ve dinç görünüm kazandırma etkisi bulunmaktadır.
  • Vücutta hemen hemen her bölgede uygulanabilmektedir.

Lazer Lipoliz Öncesi ve Sonrası

Lazer lipoliz uygulama sonrasında kişi günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Lazer teknolojisi ile yakılan yağların geri oluşma ihtimali yoktur. Lazer lipoliz uygulamasına başvuran kişilerin sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizler ile ideal kilolarını korumaları önerilmektedir.

Lazer lipoliz Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Yüz ve boyun uygulaması yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Daha büyük alanlar örneğin göbek basen gibi bölgeler bir saat sürebilir.

Lazer Lipoliz Uygulama Sonrası İyileşme Zamanı Ne Kadardır?

Tüm iyileşme zamanı bir haftaya kadar indirilmiştir. Fakat bu süre sosyal aktiviteleri ve çalışma hayatını etkilemez. Birçok hastamız doğrudan yürüyerek rahat bir şekilde eve ya da işe gidebiliyor. 250-300 km otomobil kullanarak çevre illerden gelen hastalarımız var. Aslında lazer lipoliz tam bir öğle arası uygulaması.

Lazer Lipoliz Etkileri Ne Zaman Ortaya Çıkıyor ve Kalıcı mı?

Uygulama biter bitmez beklenen sonucun en az yarısı görülüyor. Zaman içinde lenfatik emilimle beraber (yaklaşık 2 ay) tüm incelme ve kontur düzelmesi gerçekleşiyor. İnsanlar, belli sayıda yağ hücresi ile doğar ve insan vücudu tekrardan yağ hücresi yapmaz bu yüzden lazer ile kalıcı ve etkin sonuçlar elde etmek mümkündür.

Lazer Lipoliz Uygulamasının Liposuctiona Göre Avantajları Nelerdir?

Geleneksel liposuctionda genellikle genel anesteziye ihtiyaç duyulur. Yağ hücreleri mekanik travma ile parçalanır ve bir miktar kanama ve morarma olması kaçınılmazdır.

Lazer lipolizde bu durum hemen hemen hiç oluşmaz. Klasik liposuctionda lazer lipolize göre çok kalın kanüller kullanıldığı için bir miktar iz kalması kaçınılmazdır. Arkada istenmeden bırakılan yağ birikintilerine bağlı küçük tepecikler ve bunların yanına çukurlar kalabilir (lazer lipoliz düzenli olarak aynı derinlikteki tüm yağları eritir ve düzensizlik oluşamaz.)

Geçirilmiş eski liposuctionlar da oluşmuş deformiteler yine lazer lipoliz ile düzeltilebilir. Ve en önemlisi emboli riski, işlemin tamamen farklı prensiplerle işe yaraması dolayısıyla yoktur.

lazer-lipoliz-nasil-yapilir

lazer-lipoliz-uygulamasi

Yağlarım eriyip bu bölge boşaldığında sarkar mı?

Lazer lipolizin deri üzerinde fibroblast üretimini artırıcı etkisi ile ciltte de sıkılaşma oluşur ve sarkma olmaz. Aksine uygulama yapılan bölge eskisinden de gergin ve sıkı olur.

Hangi bölgeler daha çok fayda görüyor?

Lazer lipoliz ile tüm vücut bölgelerine uygulama yapılabilir fakat özellikle yüz, gıdı, boyun bölgesi, basen, bel ve göbek bölgesinde çok daha dramatik etkilere sahiptir.

Lazer lipoliz (Smartlipo slimlipo ve DEEP IR) bir seferde ne kadar yağ eritebiliyor?

Lazer lipolizle bir seferde bölgesel olarak yaklaşık 1.5 kg yağ eritmek mümkündür. 1.5 kg yağ eridiğinde oluşan görüntüye ulaşmanız için kendi kendinize yaklaşık 10 kg vermeniz gerekiyor. 1.5 kg sizin sorunlarınızı çözmekte yeterli gelmiyorsa uygulama istenildiği kadar tekrarlanabilir. Fakat en sorunlu basenler, göbekler bile genelde bir seansta tedavi edilebiliyor.

Lazer Lipolizin Avantajları Nelerdir?

Lazer lipoliz uygulamasının başlıca avantajları aşağıdaki şekildedir;

  • İyileşme süreci oldukça kısadır. 
  • Minimal kesiler açılarak uygulanmaktadır ve bu sayede oldukça hızlı bir şekilde etki göstermektedir. 
  • İncelme süreci uygulamadan 6 ay sonrasına kadar devam etmektedir.

Lazer Lipoliz İçin En Uygun Mevsim Nedir?

Lazer lipoliz uygulaması her mevsim uygulanabilmektedir. Bununla birlikte özellikle son yıllarda yaz öncesi estetik uygulamaları arasında olan lazer lipoliz sıklıkla bahar aylarında tercih edilmektedir.

Lazer Lipoliz Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer lipoliz uygulaması sonrasında doktorun önerdiği şekilde korse kullanılması gerekmektedir. 1 hafta 10 kadar süren korse kullanımı sonrasında masaj ile cilt dokusunun rahatlatılması ve ödem oluşumunun önüne geçilmesi sağlanabilmektedir. Aynı zamanda lazer lipoliz uygulaması sonrasında beslenme tarzına dikkat edilmesi ve mutlaka egzersiz yapılmalıdır.

Liposuction hakkında bilgi almak için tıklayın

Bunlar da İlginizi Çekebilir

genclik-asisi-h-100

Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı veya diğer adıyla H-100 aşısı, derimizde yer alan yaşlanma durumlarına …

Devamını Oku
karin-germe-ameliyati

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı ile karın bölgesindeki fazla yağ, deri ve gevşemiş kas dokusunu…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?