Bacak Estetiği

Bacak estetiği kişinin bacaklarının güzel görünmesine yardımcı olacak işlemleri içerir. Bacak estetiği alt bacaklardaki sarkma, yağ birikintileri, selülit veya bacaklardaki diğer kusurları tedavi etmeye yönelir. Kimse çarpık, kalın veya ince bacaklara sahip olmak istemez. Bacaklarınızın görüntüsünü beğenmiyorsanız bir uzmana danışıp tedavi yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

Bacak Estetiği Nedir?

Bacak estetiği, bacakların görünümünü iyileştirmek amacıyla yapılan kozmetik cerrahi işlemlere denir. Bacaklarda var olan sorunları gidermek, bacakların daha çekici bir görünüme kavuşmasını sağlamak amaçlanır. Bacak estetiği işlemleri, kişinin isteklerine ve ihtiyaçlarına göre farklı tekniklerle yapılabilir. Bacak estetiği işlemleri arasında en yaygın olanlar liposuction, bacak germe, diz estetiği, bacak inceltme işlemleridir.

Bacak Estetiği Neden Yapılır?

Bacak estetiği özellikle kadınların bacaklarından memnun olmadıkları durumlarda tercih edilen estetik yöntemidir. Kişi bacaklarını beğenmediği noktada etek veya şort giymekten çekinebilir ve bu durum özgüven eksikliğini meydana getirebilir. Bu yüzden bacak estetiği, kişinin sorununu çözer ve daha sağlıklı ve rahat bir hayat sunar.

Kimler Bacak Estetiği Yaptırabilir?

Bacak estetiği bacakların şeklini, dolgunluğunu veya boyutunu iyileştirmek isteyen kişiler tarafından yaptırılabilir. Bu işlemleri yaptırmadan önce taşıyacağı riskleri göz önünde bulundurmak ve hastanın işleme uygun olup olmadığına karar vermek gerekir.

Bacaklarında belirgin asimetriler, şekil bozuklukları, düz görünüm veya yağ birikintileri olan kişiler, Bacakları inceltmek veya dolgunlaştırmak isteyen kişiler, bacaklarındaki çatlakları veya selülitleri gidermek isteyen kişiler bacak estetiği yaptırabilirler.

Bacak Estetiği Avantajları Nelerdir?

Bacak estetiği, birçok avantaj sunabilir. Bacak estetiği ile bacakların şekli ve görünümü iyileşir. Bununla beraber kişinin kendine güveni artar. Bacak estetiği yaptıran kişi istediği kıyafetleri giyebilir ve rahat hisseder. Bacak estetiği uzun süreli sonuçlar sağlayabilir, kişiler yıllarca daha iyi görünümlü bacaklara sahip olabilirler. Bazı bacak estetiği işlemleri, cerrahi müdahale gerektirmeden gerçekleştirilebilir. Bu da bacak estetiği avantajları arasına girer.

carpik-bacaklara-estetik-yapilir-mi

kimler-bacak-estetigi-yaptirabilir

Çarpık Bacaklara Estetik Yapılır mı?

Çarpık bacaklara estetik yapılabilir. Çarpıklığın derecesi ve nedeni tedavinin türünü belirleyecektir. Estetik müdahalelerle, bacaklardaki çarpıklık düzeltilebilir veya görünümü iyileştirilebilir. Her hastanın durumuna bağlı olarak tedavinin seçenekleri ve sonuçları değişiklik gösterebilir.

Çarpık Bacaklar İçin Estetik Çözümler Nelerdir?

Çarpık bacaklar için estetik çözümler çeşitli olabilir ve tedavinin türü bacaklardaki çarpıklık derecesine ve nedenine bağlı olarak değişebilir. Bacaklardaki çarpıklığın olduğu kısımları kişinin vücudundan alınacak yağlar ile veya birtakım dolgu enjeksiyonları kullanarak düzeltilebilir. Hastanın vücudundan yağ alınarak yapılan işlem uzun süreli olur. Dolgu enjeksiyonu ise en az 5 yıl kalıcılık sağlar.

Alt Bacağın Kalın Olduğu Durumlarda Nasıl Bir İşlem Yapılır?

Alt bacağın kalın olduğu durumlarda birden fazla yöntem uygulanabilir. Bunlar arasında ilk olarak egzersiz dikkat çeker. Bacaklardaki yağları eritecek ve sıkılaştıracak bacak egzersizleri yapılabilir. Bunlar bilinçli bir şekilde bir uzman aracılığıyla yapılmalıdır. Kompresyon tedavisi, bacak kaslarınızın kan dolaşımını artırarak şişliği azaltabilir. Çok ciddi bir durum yaşanıyorsa cerrahi yöntem uygulanabilir.

Alt Bacağın İnce Olduğu Durumlarda Nasıl Bir İşlem Yapılır?

Alt bacağın ince olduğu durumlarda dolgu uygulaması ile bu bölgenin normal bir görüntüye ulaşması amaçlanır. Bunlar aşağıdaki sıralandığı gibi silikonla, dolgu enjeksiyonuyla ve aquafilling dolgu maddesi kullanılarak yapılabilir.
Silikon İle Bacak Estetiği: Silikon ile bacak estetiği, bacakların belirli bölgelerine silikon implantlar yerleştirilerek yapılan bir estetik işlemdir. Bu işlemde, bacakların daha dolgun veya şekilli görünmesi amaçlanmaktadır.
Dolgu Enjeksiyonu İle Bacak Estetiği: Dolgu enjeksiyonu ile bacak estetiği, bacaklara hyalüronik asit veya benzeri dolgu maddelerinin enjekte edilmesiyle yapılan bir estetik işlemdir.
Aquafilling Dolgu Maddesi Kullanılarak Bacak Estetiği: Aquafilling, bacak estetiği için kullanılan bir dolgu maddesidir. Bu dolgu maddesi, su bazlı jel şeklinde bir madde olup, hyaluronik asit veya diğer benzer dolgu maddelerinden farklıdır. Aquafilling, poliamid hammaddesi içeren ve uzun süreli dolgunluk sağlayan bir dolgu maddesidir.

Bacak Estetiği Fiyatları

Bacak estetiği fiyatları hangi estetik türünün yapılacağına, uzmanın deneyimine göre değişir. Cerrahi bir operasyon gerekiyorsa fiyat artabilir, daha kısa süreli işlemlerde fiyat azalabilir. Doktorunuza şikayetiniz konusunda danışmalı ve kendinize özel operasyon planlamasını öğrenip fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Kol Germe hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

kol-germe

Kol Germe

Birçok kişide dirsekle koltuk altı arasındaki bölümde cildin sarktığı görülebilir. Ko…

Devamını Oku
liposuction

İzmir Liposuction

Vücudumuzun belirli yerlerinde oluşan yağlanmalar diyet veya egzersiz yapılsa dahi vü…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?