İzmir Botoks

Botoksişlemi; günümüzde oldukça sık tercih edilen popüler bir tekniktir. Kozmetik ürünlerin yetersiz olduğu ve herhangi bir cerrahi işlem geçirmek istemeyen hastalar için oldukça avantajlı bir uygulamadır.

Botoks Nedir?

Son yıllarda güzellik yöntemlerinden en sık tercih edilen yöntem olarak botoks uygulaması karşımıza çıkmaktadır. Botoks; Clostridium botulinum adındaki bakteriden elde edilen ve insan dokusunda herhangi bir alerjen etki yaratmayan bir uygulamadır. Sinir uçlarına etki ederek sinirle ilgili organda işlevsizliğe neden olan botoks genç ve dinç bir yüz yapısı için özellikle ileri yaşlardaki kadın ve erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır.

Bu uygulama uzun süre etki sağlayan ve ciltteki derin kırışıklıkları dahi iyileştiren bir işlemdir. 

botoks-nedir

botoks-fiyatlari

Botoks Nasıl Yapılır?

Özel olarak tasarlanmış çok ince uçlu iğne ile enjeksiyon şeklinde gerçekleştirilen botoks uygulaması; herhangi bir anestezi işlemine ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilebilmektedir. Uygulama bölgesinin ihtiyacına yönelik olarak deri altına ya da kasların içerisine enjekte edilen madde; zamanla yüz hatlarına şekil vererek gerek terlemeyi önlemede gerekse de gençleşmede etkili bir yöntemdir.

Botoks Sonrası Süreç

Botoks uygulaması sonrasında birtakım asimetriler açığa çıkabilmektedir. Bu durum kendiliğinden düzelmediği zaman ekstra müdahale ile düzeltilebilmektedir. Aynı zamanda uygulama sonrasında şişlik ve morarma gibi komplikasyonlar da görülebilmektedir. Ancak bu etkiler geçicidir ve birkaç gün sonra geçecektir. 

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Botoks uygulaması yüz bölgesine uygulanmaktadır. Deri sarkmalarının onarımında, terlemenin önlenmesinde ya da kırışıklıkların tedavisinde uygulanan botoks işlemi en sık;

  • Alın bölgesi
  • Göz çevresi
  • Elmacık kemikler
  • Dudak çevresi
  • Mimik kaslarının oluşturduğu her kırışıklık bölgesinde uygulanması tercih edilmektedir. 

Botoks Kimler için Uygundur?

Botoks uygulaması 18 ila 65 yaş arasındaki herkes için uygun olmakla birlikte hamilelik sürecinde ve emzirme döneminde uygulanmaması önerilmektedir.

botoks-nasil-yapilir

botoks-tedavi-süresi

Botoks Tedavisi Süresi

Botoks tedavisinin uygulama süresi her bölge için farklılık gösterse de yaklaşık 10 ila 15 dakika sürmektedir. Uygulama sonrasında yaklaşık 2 hafta boyunca enjekte edilen clostridium botulinum maddesi çözülmeye başlamakta ve tam şeklini almaktadır. Botoksun etkisi yaklaşık 9 aya kadar ulaşmaktadır. 

Botoks Fiyatları

Botox fiyatları uygulama alanına ve uygulama miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Uygulama öncesinde ayrıntılı bir yüz ve doku muayenesi gerçekleştirilmelidir. Bu süreçte uygulanacak işleme bağlı olarak ücreti de belirlenmektedir. Ayrıntılı bilgi için; 0 232 464 23 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

dolgu
Dolgu

Dolgu, estetik yöntemler arasında en sık başvurulan işlemlerden bir tanesi olarak bil…

Devamını Oku
prp--kok-hucre-destekli-cilt-bakimi
PRP - Kök Hücre Destekli Cilt Bakımı

PRP-Kök hücre destekli cilt bakımı son dönemlerde oldukça sık kullanılan tedavi yönte…

Devamını Oku
izmir-dudak-dolgusu
İzmir Dudak Dolgusu

Dolgun dudaklar genç ve güzel görünmenin anahtarıdır. Bu nedenle dudak dolgusu, uzun …

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?