Fraksiyonel (CO2) Karbondioksit Lazer

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel (CO2) Karbondioksit lazerde hedeflenen alandaki derinin tamamına lazer uygulaması yapılmaz. Hedeflenen alanda birçok sayıda noktasal atışlar yapılırken arada sağlam deri bırakılması fraksiyonel lazer sistemlerinin özelliğidir.

 

fraksiyonel-lazer

 

Her bir noktasal atış 120 mikrometredir. Yani hemen hemen bir saç kılının yarısı büyüklüğündedir. Bu nedenle bu lazer atışlarına mikroskobik tedavi alanları adı verimektedir.

Karbondioksit Lazer Ne İşe Yarar?

Bu lazer işlemi derinin en üst tabakasından orta tabakasına kadar kolajen şekillendirmesini destekler ve bu sayede ciltteki kusurlar giderilir.

Karbondioksit Lazer Acıtır Mı?

Karbondioksit lazer uygulaması acılı bir işlem değildir çok hafif hissedilen iğne batmaları hissedilebilir ancak bu acı uyuşturma etkili kremlerle giderilebilir.

CO2 Lazerden Sonra Ne Yapılmalı?

Uygulama sonrasında bir gün beklenerek duş alınabilir bu 1 gün boyunca bölgeye soğuk kompres uygulanarak ödem azaltılabilir. Cilt nemli ve temiz tutulmalıdır.

CO2 Lazer Ne Kadar Sürer?

Lazer uygulamasından önce cilt temizlenir ve bölgeyi uyuşturacak bir krem sürülür. Bölgenin büyüklüğüne göre uygulama süresi değişir.

CO2 Lazer Ne Zaman Etki Eder?

Uygulama sonrasında ortalama 3 ay içerisinde sonuçlar görünür olur ve cilt yenilenmesi tamamlandıkça görünüm daha iyi bir hal alır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

lazer-epilasyon-merkezi-secimi

Lazer Epilasyon Merkezi Seçimi

Lazer epilasyon günümüzde en çok uygulanan güzellik uygulamalarından biridir. İs…

Devamını Oku
epilasyon-seans-araliklari

Epilasyon Seans Aralıkları

1. Seans Aralıkları: Yüz Bölgesi: 4 hafta Diğer Bölgeler: 6 - 8 haf…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?