Baby Face Beauty Nasıl Yapılır?

Baby face beauty, thulium lazer teknolojisinden yararlanılarak uygulanan, anti – aging özellikteki bir cilt bakım sistemidir. Güzel bir cilde sahip olmak için bir çoğumuz gün içinde pek çok kozmetik ürün kullanıyoruz. Asıl önemli olan ise bu ürünlerin cildimizin yüzeyinde kalmayıp, alt katmanlara kadar ulaşıyor olmasıdır. 

Ancak her ne kadar cerrahi bir yöntem olmasa da Baby Face Beauty uygulamasını yaptırmayı düşünenlerin akıllarında bazı soru işaretleri olabiliyor. Baby face beauty hangi ihtiyaçlara yönelik kullanılır, seanslar nasıl olur ve etkisi ne zaman görülür gibi sorular, insanların merak ettiği konular arasındadır. Bu yazımızda Baby Face Beauty hakkında merak edilenleri açığa kavuşturacağız.

baby-face-lazer-nedir

baby-face-uygulamasinin-diger-cilt-bakimlarindan-farki-nedir

Baby Face Beauty Uygulamasının Diğer Cilt Bakımlarından Farkı Nedir?

Porselen gibi parlak ve canlı bir cilt herkesin hayalidir. Özellikle de günlük hayatta iş temposu ve soğuk hava gibi koşulların altında cildi korumak ve gerekli bakımı sağlamak her zamankinden daha zor olmaktadır.

Klasik cilt bakımı sonrasında kişi genellikle kendini hem fiziksel hem ruhen çok iyi, dinç ve sağlıklı hisseder. Doğal olarak da cildinin hep böyle kalmasını ister. İşte Baby Face Beauty, bize klasik cilt bakımının yapamadığı bu olanağı sağlamaktadır. Lazer destekli (thulium lazer) bir cilt bakım uygulaması olduğu için içten dışa doğru bir iyileşme sağlanmakta yani etkisi uzun süre devam etmektedir. 

Baby Face Beauty uygulaması esnasında kullanılan ürünlerin cildin alt katmanlara kadar ulaşabiliyor ve böylece etkisinin çok daha fazla ve uzun süreli hissediliyor olmasının altını bu yüzden bir kez daha çizebiliriz.

Baby Face Beauty Uygulamasında Hangi Ürünler Kullanılmaktadır?

Baby Face Beauty cilt bakımı, kişinin cildinin ihtiyacına göre uygulanmaktadır. Kişinin cilt bakımı ya da cilt beyazlatma gibi tercihleri, kullanılacak olan ürünü belirlemektedir. İçeriği seçilen ürünle doldurulacak olan ampuller işlem esnasında cilde uygulanmakta ve cilde yedirilmektedir.

Baby Face Beauty Hangi İhtiyaçlara Yönelik Kullanılabilir?

Baby Face Beauty:

 • Cilt bakımı
 • Gözenek ve cilt sıkılaştırma
 • Cilt beyazlatma
 • Cilde parlaklık kazandırma
 • Kırışıklık giderme
 • Anti – aging (yaşlanma karşıtı) bakım yapma
 • Melazma
 • Pigment azaltma
 • Skar (yara/iz) azaltma
 • Boyun bakımı
 • Boyun gençleştirme
 • Dekolte bakımı
 • Saç tedavisi gibi amaçlara yönelik uygulanan bir cilt bakım sistemidir. 

Baby Face Beauty Aşamaları Nelerdir?

Baby face beauty bakımı iki aşamada uygulanmaktadır. Birinci aşama, cildin durumuna göre thulium lazer ışığı ile cilt yüzeyinde küçük çapta dakikada 6000 adet mikro kanallar açılmaktadır. Cildin tipine ve sorununa göre uygun olarak seçilen farmasötik ürün (ampuller) cilde yedirilmek üzere hazırlanır.

Thulium lazerin 4 – 6 dakika civarında uygulanmasının ardından ikinci aşama olarak, lazer ile açılan deliklere cildin ihtiyacına göre seçilen ürünler cilt altına yedirilir. Sonrasında LASEMD kremi veya maskesi uygulanır. İşlem tamamlandıktan sonra cilde yaklaşık 10 dakika masaj yapılır.

Baby Face Beauty Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Baby Face Beauty işleminin kaç seans uygulanması gerektiği kişinin cildindeki soruna bağlı olarak değişiklik gösterir. Kişinin cildindeki soruna göre genellikle 1 – 2 haftalık aralıklarla ve 3 – 4 seans aralığında uygulanmaktadır.  Genellikle 4 seans önerilmektedir. Ancak bazen tek seansta bile tatmin edici bir sonuç elde etmek mümkündür.

Baby Face Beauty Etkisi Ne Zaman Görülmektedir?

İşlemin etkisi kendini birkaç gün içinde hissettirmeye başlar. Cildin onarım ve yenilenme süreci işlemden sonra devam eder. Bu süreçte cilde etkisinin de giderek arttığı fark edilmektedir.

baby-face-beauty-nasil-uygulanir

baby-face-beauty-hangi-ciltler-icin-uygundur

Baby Face Beauty Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

 • Tedavi süresinin çok kısa olması. Baby face beauty yalnızca 10 – 15 dakikalık bir işlemdir.
 • Ağrısızdır. Bu nedenle işlem için anestezi uygulanmasına gerek duyulmaz.
 • Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Oluşan kızarıklar kısa süre içinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Böylece uygulamadan hemen sonra kişi günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.
 • Thulium lazerin etkisi ile kullanılan ürünlerin ciltte emilmesi için ideal ortam sağlanır. Bu sayede etki sadece yüzeyde kalmaz. İyileşme içten dışa doğru hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleşir.
 • İyileşme süreci gerektirmeden hızlı etki eder. Cildinde yenilenme ve parlaklık isteyen ancak bunun için zahmetli bir dizi estetik ve bakım süreci geçirmek istemeyenler için oldukça pratik bir çözümdür.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

abdominoplasti-oncesi-yapmaniz-gerekenler

Abdominoplasti Öncesi Yapmanız Gerekenler

İdeal güzellik ve estetik kavramları toplumdan topluma ve toplumun kültürel değerleri…

Devamını Oku
fraksiyonel-lazer

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazerde hedeflenen alandaki derinin tamamına lazer uygulaması yapılmaz. H…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?