Epilasyon İçin Olası Problemler

Ağrı

Olası ağrı ve rahatsızlık hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte, genelde, sağuk kompres uygulaması bu tür rahatsızlıkları azaltmaktadır.

Eritem

Lazer epilasyon uygulaması sonucu cildin kırmızılaşması beklenen bir durumdur.Normalde, uygulamayı takip eden birkaç saat içersinde veya bir gün sonra azalarak kaybolmaktadır.

Blisterlenme

Vesikül (su toplaması) ve blisterlenme fenomeni (kıl kökü etrafında ödem) çok nadir rastlanan bir durumdur.Bazı cilt tiplerinde ve sık sık solaryum ışınlarına maruz kalan ciltlerde görülebilir.Ayrıca bazı antibiyotik (Sülfanomidler, Tetrasiklin, Roacutane) alanlarda ışığa duyarlılık artar bu durumlarda doktorunuza haber vermeniz bu olasılığı azaltır.

Yanıklar

Çok çok nadir rastlanan bir durumdur.Aşırı hassas ciltlerde veya aşırı doz verilen ciltlerde görülebilir.Sonrasında yüzeyel kabuklanma olabilir.Kabuklar 7-10 gün sonra geçer.

Pigmentasyon değişimi

Pigmentasyondaki değişimler hiper veya hipokromatik (koyu veya hafif renklenme) beklenmedik durumları gösterir.Nedeni eski yanıklar, epilasyon sonrası açık güneş veya solaryuma maruz bırakma ve kalıtımsal pigmentasyon problemi bulunması gibi özel durumlar olabilir.Genelde bu vakalar kaybolur.(yaklaşık 1-3 ay)

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

liposuction-ile-yag-aldirma-ameliyati
Liposuction ile Yağ Aldırma Ameliyatı

Liposuction ile yağ aldırma ameliyatı, bölgesel olarak yağlanma problemi yaşayan kişi…

Devamını Oku
sac-ekimi
Saç Ekimi

Saç ekimi, tıp alanındaki gelişmeler sayesinde kişilere güvenle uygulanmaktadır. Kişi…

Devamını Oku
kepce-kulak-operasyonu
Kepçe Kulak Operasyonu

Kepçe kulak operasyonu, otoplasti olarak da adlandırılan kulağın baş ile yaptığı açıy…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?