Epilasyon İçin Olası Problemler

Ağrı

Olası ağrı ve rahatsızlık hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte, genelde, sağuk kompres uygulaması bu tür rahatsızlıkları azaltmaktadır.

Eritem

Lazer epilasyon uygulaması sonucu cildin kırmızılaşması beklenen bir durumdur.Normalde, uygulamayı takip eden birkaç saat içersinde veya bir gün sonra azalarak kaybolmaktadır.

Blisterlenme

Vesikül (su toplaması) ve blisterlenme fenomeni (kıl kökü etrafında ödem) çok nadir rastlanan bir durumdur.Bazı cilt tiplerinde ve sık sık solaryum ışınlarına maruz kalan ciltlerde görülebilir.Ayrıca bazı antibiyotik (Sülfanomidler, Tetrasiklin, Roacutane) alanlarda ışığa duyarlılık artar bu durumlarda doktorunuza haber vermeniz bu olasılığı azaltır.

Yanıklar

Çok çok nadir rastlanan bir durumdur.Aşırı hassas ciltlerde veya aşırı doz verilen ciltlerde görülebilir.Sonrasında yüzeyel kabuklanma olabilir.Kabuklar 7-10 gün sonra geçer.

Pigmentasyon değişimi

Pigmentasyondaki değişimler hiper veya hipokromatik (koyu veya hafif renklenme) beklenmedik durumları gösterir.Nedeni eski yanıklar, epilasyon sonrası açık güneş veya solaryuma maruz bırakma ve kalıtımsal pigmentasyon problemi bulunması gibi özel durumlar olabilir.Genelde bu vakalar kaybolur.(yaklaşık 1-3 ay)

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

akne-sivilce-izlerinin-tedavisi

Akne (Sivilce) İzlerinin Tedavisi

Akne (sivilce) izleri genellikle ergenlik döneminde oluşan ve iyileşme dönemi sonrası…

Devamını Oku
lazer-epilasyon-hangi-bolgelere-uygulanabilir

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir sorusu, bu işlemi yaptırmak isteyen kiş…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?