Sağlık Turizmi

İnsanlar günümüzde sağlık sorunlarını çözerken, yalnızca kendi ülkelerindeki hekimleri ya da fiyatları değil; en iyi çözüm ve en iyi fiyat seçeneklerini değerlendirerek hareket ediyor. Bundan yola çıkarak; tedavi ve tatil amaçlı, şehirlerarası ya da ülkelerarası yapılan seyahatlere "Sağlık Turizmi" deniliyor.

Bireylerin doğal kaynaklardan, medikal hizmetlerden, turistik tesislerden; sağlık ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılayarak; sıhhatini korumak, şifa bulmak ve tedavi olmak amacıyla aldıkları hizmetlerin tamamı sağlık turizmi çatısı altında bulunuyor.

Sağlık turizmi aynı zamanda hastaların ve hasta ailelerinin rahatlığını sağlamak için tıbbi seçenekler sunmayı hedefliyor.

Sağlık Turizmini 3 ana başlık altında toplayabiliriz; Medikal, Termal ve Spa-Wellness

Dünya’da Sağlık Turizmi

Ülkemize nazaran dünyada sağlık turizmi çok daha önce keşfedildi. Dünyada sağlık turizmi alanında çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Bu alanda öncü olan büyük ülkelerse yüksek teknolojiyle donatılmış iyi, kaliteli ve dahası çok daha ucuza tedavi vaat eden ülkelerin artması sonucu artık yeni bir hedef belirledi: "Sağlık hizmetinin kalitesini düşürmeden, maliyetlerini düşürmek."

Ne Aramıştınız?