Meme Estetiği Nedir?

Meme estetiği kendi içerisinde birçok işlemi barındıran, özetle memenin istenilen boyut, şekil ve görünümde olmasını sağlayan estetik işlemlere denir. Hastanın sağlık sorunlarından dolayı olabileceği gibi sadece güzel görünüm elde etmek amacıyla da meme estetiği yapılabilir. Meme dikleştirme, meme küçültme, meme büyütme, meme rekonstrüksiyonu gibi operasyonları kapsar.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme estetiği cerrahi işlemleri kapsayan yöntemlerle yapılır. İlk adım hastanın sağlık kontrolünü ve gereken bilgilendirmeleri yapmaktır. Daha sonra hastanın isteğine ve işlemin hastaya uygunluğuna bağlı olarak planlama yapılır. Ameliyat zamanı geldiğinde anestezi uygulaması yapılır ve ameliyatın türüne bağlı olarak başlanır. Ameliyat süreci ve teknikleri hastaya uygun şekilde ve hastanın planlanan son haline göre devam eder. İyileşme süreci de hastanın doktor önerilerine uymasıyla kısa sürede gerçekleşir.

Meme Estetiği Türleri Nelerdir?

Meme estetiği türleri kişinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre değişebilir. kişinin memelerini şekillendirmek ve görünümünü iyileştirmek için çeşitli yöntemler kullanır.

Meme Büyütme: Meme büyütme, meme boyutunu ve hacmini artırmak için kullanılır. Meme implantları veya yağ transferi yöntemi kullanılarak yapılır. Küçük memelere sahip insanların, görünümlerinden şikayetçi olduğu durumlarda daha çok tercih edilir.

Meme Küçültme: Büyük göğüslere sahip olan kişiler, meme küçültme ile göğüs boyutlarını azaltabilirler. Büyük memenin getirdiği sırt ağrısı, meme çevresinde cildin tahriş olması gibi problemler bu ameliyat ile ortadan kalkar.

Meme Rekonstrüksiyonu: Meme kanseri veya diğer nedenlerle meme kaybı yaşayan kişiler için yapılan işlemdir.

Meme Dikleştirme: Sarkmış memelere sahip kişilerin tercih ettiği bir meme estetiği türüdür. Meme ucu, meme altının hizasında veya aşağısında ise meme dikleştirme işlemi yapılabilir.

Meme Estetiği ile Ne Hedeflenir?

Meme estetiği, genellikle kadınların kendilerine daha fazla güven duymalarına yardımcı olmayı hedefler. Bazı kadınlar, meme boyutları veya şekilleri nedeniyle kendilerini rahatsız hissederler.

Meme estetiği işlemleri, bu rahatsızlığı azaltarak kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olabilir. Meme kanseri tedavisi sonrası meme rekonstrüksiyonu amacıyla da meme estetiği işlemleri gerçekleştirilebilir. Hastaların kendisini daha iyi hissetmesine ve vücudunun görünümünü, kaybettiği meme dokusunu geri kazanmasına yardımcı olabilir.

meme-estetigi-kimlere-uygulanir

meme-estetigi-turleri-nelerdir

Meme Estetiği Kimlere Uygulanır?

Meme estetiği, gelişme dönemini tamamlamış ve meme görüntüsünden memnun olmayan kişilere uygulanır. Büyük memelere sahip kişilere, memelerinin küçük olmasından şikayetçi kişilere, sarkık memelerinin dikleştirilmesini isteyenlere meme estetiği uygulanabilir. Türlü hastalıklar sebebiyle memelerini kaybetmiş kişilere de meme estetiği ile istenilen görüntü oluşturulabilir.

Meme Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Meme estetiği aşağıdaki durumlarda uygulanabilir.

  • Büyük memelere sahip olup sırt, boyun ağrısı çeken ve meme küçültme ameliyatı yaptırmak isteyenler,
  • Küçük memelere sahip olup daha şekilli, dolgun memelere sahip olmak için meme büyütme ameliyatı olmak isteyenler,
  • Sarkık memelerinin artık daha dik ve güzel görünmesi için meme dikleştirme ameliyatı olmak isteyenler,
  • Meme kanseri gibi hastalıklar sonucu meme kaybına uğramış, bu yüzden meme rekonstrüksiyonu ile hedeflenen görüntüye ulaşmak isteyenler meme estetiği uygulanabilecek durumlardır.

Meme Estetiği Teknikleri Nelerdir?

Meme estetiği teknikleri ile meme boyutu ve şekli üzerinde değişiklikler yapılabilir. Meme estetiğinde memenin alt tarafında olağan bir yay şekli vardır. Buradan yapılacak kesi ile meme estetiği sonrası kalacak iz çok göz önünde olmayacağı için hastanın endişe edeceği bir durum oluşmaz. Meme büyütme ameliyatında memenin görünmesi istendiği şekle göre silikon tercihi yapılır. Damla şekli, yuvarlak şekli gibi hastanın vücut tipine yakışacak bir tür seçilir. Meme estetiği ile hastalar istedikleri meme görüntüsüne kavuşur.

Meme Estetiği Ameliyatı Sonrası ve İyileşme Süreci Nasıldır?

Meme estetiği ameliyatı sonrası ve iyileşme süreci yapılan operasyon türüne göre değişim gösterebilir. Meme estetiği ameliyatı sonrası sporcu sütyenine benzer bir sütyen kullanılması gerekir. Ameliyat sonrası ilk saatler sıvı gıdalar tüketilebilir. Doktor onayından sonra birkaç gün içerisinde katı gıda tüketimine başlanabilir. Hastalar sırt üstü pozisyonda uyumalı, yüz üstü ve yan pozisyonlara girmemeliler. İyileşme sürecinde doktorun önerilerine uymalı ve ağır fiziksel aktivitelerden uzak durmalılar.

Meme Estetiği Fiyatları 2023

Meme estetiği fiyatları belirlenmeden öne doktor muayenesi ile size uygun meme estetiği türü belirlenir. Ameliyat planlaması yapıldıktan sonra size özel bir fiyat oluşturulur. Meme estetiği fiyatlarına doktorunuzla yapacağınız görüşme sırasında ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

estetik-meme-operasyonlari

Estetik Meme Operasyonları

Meme Estetiği kadınların en önem verdiği organ olan memeye yönelik büyütme,dikle…

Devamını Oku
meme-kucultme

Meme Küçültme

Meme küçültme büyük memelere sahip kadınların yaşadıkları yorucu zamanları geride bır…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?