Liposuction ile Yağ Aldırma Ameliyatı

Liposuction ile yağ aldırma ameliyatı, bölgesel olarak yağlanma problemi yaşayan kişiler için uygun bir ameliyattır. Genetik mirasımız olan vücudumuz arzu ettiğimizden daha farklı olabiliyor. Şekil olarak vücudunun estetik görünümünden rahatsızlık duymayan insan yok denecek kadar azdır. Karnındaki ve basenlerindeki yağ fazlalıklarından, kalçalarının genişliğinden, dizlerinin kalın olmasından şikayetçi kadınların yanı sıra bel bölgesindeki yağları can simidi şeklini almış erkek sayısı da epeyce fazla sayılır.

Senelerce diyet ve sürekli spor yapsanız da bu istenmeyen yağ fazlalıklarından kurtulamayabilirsiniz. Üstelik kilolu olmadığınız halde bile vücut hatlarınızda orantısız bir görünüm oluşabilir. Diyet ve spordan başarısız sonuçlar alınması halinde kişiler liposuction ile yağ aldırma ameliyatına başvurulmaktadır.

liposuction-nedir

liposuction-nasil-bir-islem

Liposuction Nedir?

Liposuction kısaca; kişinin kalça, karın, kol, basen ve boyun gibi bölgelerinden fazlalık yağları alma işlemi olarak tanımlanabilmektedir. Düzenli diyet ve spor, bazı kişilerde işe yarayamayabilir ve bunun sonucunda istenmeyen yağlardan kurtulunamaz. Dolayısıyla kişiler, istenmeyen yağlanmalardan kesin olarak kurtulmak için liposuction ile yağ aldırma işlemine başvurmaktadır. Her operasyonda olduğu gibi liposuction ameliyatının da alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Liposuction Çare mi?

Çoğu kişi için gösterişli, güzel ve estetik görünmenin ilk şartı ince görünmektir. Doğrudur; birazcık bacaklardan, birazcık karından ve bol bol da kalça bölgesinden verilen kilolar, bize kusursuz bir vücuda sahip olmaya doğru atılan ilk aşama gibi gelir. Bu, doğru bir tespittir; acaba çözüm doğru mudur? Dilediğiniz miktarda kilo verdiğinizde beden hatlarınızda fazlalık gibi görünen yağlardan kurtulabilecek misiniz? Veya ne düzeyde kurtulabileceksiniz? "Egzersiz yapıyorum, rejim yapıyorum, olmuyor. Denemediğim, yapmadığım şey kalmadı. Bu kadar çabayla istediğim kiloya ulaştım, ama bu yağlardan kurtulamadım. Tükettiğim paranın miktarı belli değil." diye yakınan o kadar çok kişi var ki. Peki ya fazlalık yağlardan kurtulmak için çare ne?

Bu gibi durumlarda, sorunlarına estetik çözüm arayışı içinde olan bir kişiye çare olarak uygulanacak işlem, liposuction ile yağ alma ameliyatıdır. Liposuction ile yağ aldırma, vücudunuza daha ince bir görünüm vermek, vücut hatlarını şekillendirmek, düzgün ve orantılı bir biçim kazandırmak üzere, bölgesel olarak toplanmış yağ fazlalıkları ile baş etmenin en ideal ve tek yöntemidir.

Günümüzün en yaygın çözümü haline gelen liposuction ile yağ aldırma ameliyatı; uygun kişilerde, doğru karar verildiğinde hayli yüz güldürücü neticeler veren, çok etkili bir teknik olarak biliniyor. Yapılmaya başlandığı ilk senelerde, bazı sakıncalar taşıyan ve iyileşme dönemi güç olan liposuction ile yağ alma ameliyatları, ilerleyen teknoloji sayesinde risklerin büyük ölçüde azaltılmasıyla bugünlerde sık sık uygulanan ameliyatların en başında geliyor. Liposuction ile yağ aldırma, bir heykeltıraşın elinde keski ve çekiç ile gözü tırmalayan çıkıntıları tıraş etmesi gibidir.

Bu benzeyişten ötürü bazı cerrahlar liposuction ile yağ alma ameliyatını, liposculpture ya da liposculpturing diye de isimlendirir. Vücudun basen, kalça, karın gibi bazı bölgelerindeki yağ fazlalıkları ne kadar diyet, spor yapılırsa yapılsın yok olmaz ve bölgesel çıkıntılar şeklinde kalarak vücut hatlarında şekil bozukluğuna yol açar. Bilhassa bu bölgelerin cerrahi müdahale yapılmadan düzelmesi neredeyse mümkün değildir. Bu bölgeler, liposuction ile yağ alma işleminden epeyce fayda görür ve düzgün görünümlü bir vücut elde edilir. Liposuction ile yağ aldırma ameliyatı, hoş görünmeyen vücut hatlarına sebep olan inatçı yağ fazlalıklarından kurtarırken, özgüveni de arttırarak psikolojik yönden de bir tatmin sağlar.

liposuction-ameliyati-sonrasi

liposuction-fiyatlari

İzmir Liposuction ile Yağ Aldırma Ameliyatı

Onlarca diyet ve düzenli spordan sonra fazlalık yağların giderilememesi sonucu liposuction yöntemine başvurulmaktadır. Liposuction yönteminin, vücudu tamamen zayıflatmaya yönelik bir operasyon olmadığını unutmamakta fayda vardır. İzmir liposuction ile yağ aldırma ameliyatı hakkında ayrıntılı bilgi ve randevu için +90 232 464 23 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

izmir-fraksiyonel-lazer-tedavisi

İzmir Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Sivilce, yanık, kesik ve yara tedavilerinde ve daha birçok cilt problemlerini giderme…

Devamını Oku
lazer-epilasyon-hangi-bolgelere-uygulanabilir

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir sorusu, bu işlemi yaptırmak isteyen kiş…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?