Lazer ile Terleme Tedavisi

Lazer ile terleme tedavisi lokal anestezi altında gerçekleştirilmekte olan bir yöntemdir. İlk olarak basit bir test ile koltuk altında yer almakta olan ter bezlerinin haritası çıkarılmaktadır. Daha sonra üç milimetre kalınlığında olan kanüller aracılığı ile cilt altından koltuk altı ter bezleri kalıcı olarak etkisiz hale getirilmektedir. Ortalama tedavi süresi 1 saattir ve genelde süre 1 saati geçmemektedir. Lokal anestezi ile birlikte gerçekleştirilmekte olan işlem sonrasında hasta normal bir şekilde evine yürüyerek dönebilmektedir.

İşlemden sonraki ikinci gün duş alınabilmektedir. Bununla birlikte işlemin etkisi ise ömür boyu devam etmektedir. Hasta koltuk altından çok az ya da normal bir seviyede terlemeye başlamaktadır. Hayat kalitesini düşürmekte olan koku ve aşırı ter görünümü bu işlem ile birlikte giderilmektedir.

lazer-ile-terleme-tedavisi

lazer-ile-terleme-tedavisi-fiyatlari

Terleme Nedir?

Terleme Nedir? Vücudun ısı kontrolünü sağlamak için meydana gelen fizyolojik bir olay olarak tanımlanmaktadır. Aşırı terleme ise çevre şartları ve vücudun ısı kontrolünden bağımsız olarak fazla miktarda terleme durumudur. Hiperhidrozu bulunmakta olan hastaların terlemesi için hareket etmesine gerek yoktur. Oturdukları yerden bile terleyebilmektedirler. Bu durum herhangi farklı bir nedene bağlı olarak gelişim gösterebilmektedir.

Bölgesel aşırı terleme durumu ise özellikle koltuk altında, ellerde, ayaklarda ve nadiren baş boyun bölgesinde oluşum göstermektedir. Bölgesel aşırı terleme durumuna oldukça sık rastlanılmakta ve bu durum hayat kalitesini oldukça düşürmektedir.

Terleme Neden Olur?

Terleme Neden Olur? Obezite, psikolojik sorunlar ya da menopoz gibi durumlardan kaynaklı olarak aşırı terleme sorunu oluşum gösterebilmektedir. Genellikle sıcak basma olarak tanımlanmakta olan bu durum kişinin hayat kalitesini düşürmektedir. Sosyal anlamda kendini kötü hissetmesine neden olmaktadır. Böyle bir durumda mutlaka tedavi edilmesi gerekli görülmektedir.

Hamilelik döneminde de aşırı derecede terleme sorunu ile karşılaşılabilmektedir. Guatr, enfeksiyon hastalıkları, şeker hastalığı, solunum yetmezliği gibi durumlar da oluşum gösterebilmektedir. Aynı zamanda hipoglisemi ve kalp yetmezliği nedeniyle de meydana gelebildiği bilinmektedir. Bununla birlikte genetik nedenlerden dolayı da oluşum gösterebildiği bilinmektedir. Pek çok farklı nedenden dolayı oluşabilmekte olan bu durum artık tedavi edilerek kontrol altına alınabilmektedir.

Lazer ile Terleme Tedavisi Nedir?

Lazer ile Terleme Tedavisi Nedir? Ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmekte olan bir işlemdir. Lokal anestezi altında uygulandığı gözlemlenmektedir. Koltuk altından 1 cm’lik açılan kesiler ile birlikte işlem yapılmaktadır. Cilt altından ter bezlerine uygun enerjide ve sürede lazer ışınları verilmektedir. İşlem sonrasında ise terleme sona ermektedir.

Hastanın hastanede kalmasına gerek duyulmamaktadır. İşlemden sonraki gün ise pansumanlar açılmakta ve hasta normal hayatına devam etmektedir. Ayrıca işlemden önce hastanın kan sulandırıcı ilaçlar almaması gerekmektedir. Bitkisel ürünler, bitki çayları ve E vitamini almaması konusunda da uyarılmaktadır. Bu sayede işlem daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

lazer-ile-terleme-tedavisi-nedir

terleme-nedir

Lazer ile Terleme Tedavisi Fiyatları

Lazer ile terleme tedavisi fiyatları hastaya uygulanacak olan işlemin detaylarına bağlı olarak değişim göstermektedir. Hasta işlem öncesinde detaylı bir şekilde incelenmekte ve buna uygun olarak tedavi planlaması yapılmaktadır. Tedavi planlaması ile birlikte hasta da bilgilendirilmektedir. Bunun yanı sıra hastanın istekleri ve şikayetleri de dinlenerek işlem gerçekleştirilmektedir.

Lazer ile gerçekleştirilmekte olan işlem sonrasında hastanın normal hayatına dönme süresi oldukça hızlıdır. İşlem bittikten sonra hastaneden gidebilmektedir. Bununla birlikte büyük bir ağrı veya sızı hissedilmemektedir. Böylelikle hastanın aşırı terleme sorunu giderilmektedir. Hayat kalitesi yükseltilmekte ve kendini daha iyi hissetmesi sağlanmaktadır. Hastaya uygulanacak işlemin detaylarına bağlı olarak da fiyatlar belirlenmektedir.

Botoks İle Terleme Tedavisi hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ne Aramıştınız?