Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Dökülme Süresi

Lazer epilasyon sonrası kılların dökülme süresi, merak edilen konulardan biridir. Lazer epilasyon işleminden sonra kıllar, uygulanan lazer tipine göre 7-15 gün içinde dökülebilir. Bu sürede kılların etkilenmediğini düşünmeyiniz. Zayıflayan kıllar kişiden kişiye değişmekle beraber bu sürelerde veya daha önce dökülecektir. Ayrıca unutmamak gerekir ki kılların dökülme süresi, lazer epilasyon işleminin yapıldığı bölgeye göre de farklılık göstermektedir.

Bu yazımızda lazer epilasyon sonrası kılların dökülme süresini detaylı olarak ele alacağız.

lazer-epilasyon-fiyatlari

lazer-epilasyon-aleti

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman dökülür? Lazer epilasyondan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde uygulama yapılan bölgedeki kıllar dökülmeye başlamaktadır. Lazer epilasyon sonrasında kılların hepsinin hemen dökülmesi söz konusu değildir.

Lazer epilasyon esnasında kılların geneli yanıp buharlaşmaktadır. Böylece kılların çoğu giderilmektedir. Ancak epilasyon sonrasında kıllar, kendiliğinden dökülmeye başlayacağı için kişinin kılları koparmaması veya yolmaması gerekmektedir.

Lazer Epilasyonun İlk Seansında Kıllar Hemen Dökülür mü?

Lazer epilasyonun ilk seansında kıllar hemen dökülür mü? Lazer epilasyonun ilk seansından itibaren kıllar dökülmeye başlamaktadır. Her seans sonrasında kıllar azalmaktadır. İlk seansta, gözle görülür oranda kıllar azalma olmaktadır.

Lazer Epilasyon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her şeyden önce lazer epilasyon işleminin, profesyonel bir merkezde uygulanması gerekmektedir. Doktor kontrolünde uygulanmayan lazer epilasyon işlemi, cilt yanıkları ve enfeksiyon gibi sağlık problemlerine neden olabilir.

Lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • Profesyonel bir merkez seçilmelidir.
  • Cilt yüzeyini soyucu etkileri bulunan kimyasal peeling gibi işlemlerden uzak durulmalıdır. Aksi takdirde ciltte yanıklar oluşabilir.
  • Lazer epilasyon yapılan süre boyunca güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır.
  • Solaryum gibi bronzlaştırıcı işlemlerden kaçınılmalıdır.
  • Cilt tipine uyacak bir güneş kremi seçmek ve güneş kremini düzenli kullanmak son derece önemlidir.
  • Lazer epilasyon öncesinde ağda, sir ve epilatör gibi kılları kökten koparan işlemlerden kaçınılmalıdır.
  • Lazer epilasyon sonrasında denize veya havuza girmek için en az 3 gün beklenmelidir.
  • Epilasyon süreci boyunca deodorant ve parfüm kullanımından kaçınılmalıdır. Tahrişe veya sivilce oluşumuna neden olabilir.

Lazer Epilasyon Sonrasında Kıllar Dökülmezse Ne Yapmalı?

Lazer epilasyon sonrasında kıllar dökülmezse ne yapmalı? Lazer epilasyonun ilk seansından itibaren kıllarda gözle görülür oranda azalma olmaktadır. Ancak lazer epilasyon sonrasında kıllar istenilen oranda dökülmediyse ilgili bölgeye kese ya da fiziksel peeling işlemi yapılabilmektedir. Söz konusu bu işlemler sayesinde ciltten ölü deri arındırılmakta ve böylece kılların dökülmesi hızlanmaktadır. Ancak peeling ve fiziksel peeling işlemi, doktorun bilgisi dahilinde yapılmalıdır.

Lazer epilasyon sonrasında kılların dökülmediği durumlarda kılları çekmek ya da koparmak pek de tavsiye edilmemektedir. Ancak doktorun tavsiyesi ve bilgisi dahili olduğunda bazı durumlarda gerçekleştirilebilmektedir.

Alexandrite Lazer Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Alexandrite lazer, özellikle açık tenli ve koyu renkli kıl rengine sahip kişilere uygulanmaktadır. Alexandrite lazer epilasyon sonrası kılların dökülme süresi ilk seansta başlamaktadır.

Lazer Epilasyon Öncesi Kıllar Kısaltılmalı mı?

Lazer epilasyon öncesinde kıllar jilet, makas veya tıraş makinesi yardımı ile kısaltılabilir. Lazer öncesinde kısaltma işlemi gerçekleştirilirse lazer işlemi daha da hızlanmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki lazer epilasyon öncesinde ağda yapılmamalı ve epilasyon cihazı kullanılmamalıdır.

lazer-epilasyon-nasil-yapilir

izmir-lazer-epilasyon

İzmir Lazer Epilasyon

İzmir lazer epilasyon uygulamasının başarıyla yapıldığı şehirlerden biridir. Lazer epilasyon uygulamasının mutlaka klinik şartlarında ve doktor kontrolü tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İnsanların İzmir lazer epilasyon sonrası kılların dökülme süresi ile alakalı bazı soruları mevcuttur. Kıllar, lazer epilasyon uygulamasının ilk seansından itibaren büyük oranda dökülmeye başlamaktadır.

İzmir lazer epilasyon uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için +90 232 464 23 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

baby-face-beauty-hangi-ciltlere-uygulanabilir

Baby Face Beauty Hangi Ciltlere Uygulanabilir?

Herkes sağlıklı, parlak ve zinde bir cilde sahip olmak ister. Özellikle otuzlu yaşlar…

Devamını Oku
lazer-epilasyon-hangi-bolgelere-uygulanabilir

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir sorusu, bu işlemi yaptırmak isteyen kiş…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?