Epilasyon Bilgilendirme

Bu belge lazer epilasyon tekniği, uygulaması, olası riskleri konusunda bilgi sunmak için düzenlenmiştir.Bu belgeyi tamamen okumanız ve anlayarak takip eden onam formunu imzalamanız lazer epilasyon işleminin bilginiz dahilinde güvenlik içerisinde yapılabilmesi için vazgeçilmez bir önem taşımaktadır.

Müşteri olarak uygulama hakkında ayrıntılı bilgilendirilmeniz ve uygulamanın her safhasında ne yapıldığını anlayabilmeniz ve gerektiğinde haklılığınızı kanıtlayabilmeniz için bu bilgilendirme formu sizlere sunulmaktadır.

 

Lazer Epilasyon Kaç Ay Sürer?

Lazer epilasyon yaptırırken ortalama 6 seans uygulandıktan sonra başarılı bir sonuç elde edilir. Yüz bölgesinde ve hormonal sebepli tüylenmelerde seans sayısı ise ortalama 9-10’dur. Seans aralıkları kol bacak gibi bölgelerde 1 buçuk- 2 ay, yüz bölgelerinde ise ortalama 1 aydır.

Epilasyon Kalıcı Çözüm mü?

Ağda, ip, cımbız ve benzeri çekme yöntemleri ile kılları azaltmak söz konusu değildir. Ama lazer işlemi direkt kıl köküne etki eder, kıl kökünü yakarak hasar oluşturur. Kökü hasarlanmış kıl tekrar çıkmaz. Doğru şekilde yapılan lazerin sonuçları kalıcıdır, yok olan kıl yeniden çıkmaz.

Lazer Epilasyon Kalıcı mı?

Uzmanlara ve uygulama sonuçlarına göre günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve en kalıcı yöntemi lazer epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon yöntemi ile istenmeyen kıllardan kalıcı şekilde kurtulabilirsiniz. 

İlk Lazer Sonrası Ne Yapılmalı?

Lazer işlemi uygulanan yere sıcak su değdirmekten kaçınmak gerekir. Lazer yapılan bölge 2 gün tıraş edilmemeli ve kabuklanma olursa dokunulmamalıdır. Seanstan hemen hemen 2 hafta süre içinde uzar ve hemen ardından dökülürler. Bu sebeple ağda veya tüy dökücü krem gibi işlemlerin lazer yapılırken asla uygulanmaması gerekir.

En İyi Epilasyon Yöntemi Nedir?

En etkili lazerler arasında Alexandrite lazer, Diode lazer ya da Nd Yag lazer sistemleri sayılabilir. Bu yöntemler arasından seçim yapılırken kişinin ten rengi ve kılların durumuna bakılır.

Epilasyon Çok Acıtır mı?

Evet lazer epilasyon biraz acıtır. Ama epilatör veya ağdadan daha az bir acı hissettirir. Ayrıca uzun süren bir acı da değildir.

Epilasyondan Sonra Kıllar Tekrar Çıkar mı?

Uygulamanın sonuçları ortalama %80 ile 90 oranında kalıcıdır. Yani kalan %10-20 ihtimalle tedavi bittikten bir süre sonra tekrar kıllar görülebilir. Yeni çıkan kıllar için tekrar lazer yapılabilir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

lazerle-dovme-silme
Lazerle Dövme Silme

Lazerle dövme silme işlemi, dövmenin yapımı kadar kolay değildir ancak günümüzde laze…

Devamını Oku
thulium-lazerle-leke-tedavisi
Thulium Lazerle Leke Tedavisi

Yaşa bağlı olarak, dış etmenler nedeniyle ve doğuştan gelen lekelerin tedavisi farklı…

Devamını Oku
erkekler-icin-lazer-epilasyon
Erkekler için Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon artık sadece kadınların tercih ettiği bir yöntem değildir. Günümüzde …

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?