Botoks İle Terleme Tedavisi

Botoks ile terleme tedavisi için öncelikle ince iğne ucu bulunmakta olan küçük enjektörler, deri tabakası içerisine uygulanmaktadır. Burada amaç deri içerisinde teri barındırmakta olan ve yüzeye fışkırtmakta olan ter bezi kaslarının çalışmasını bloke etmektedir. Bunun sonucunda sorunun meydana çıktığı deri tabakasında direkt bir etki sağlanmaktadır.

Uygulamada hafif bir iğne batımı acısı hissedilmektedir. Aynı zamanda hafif bir yanma hissi de oluşabilmektedir. Bundan dolayı da hastaya lokal anestezi kremi ve buz uygulanmaktadır. Kremler ile beklendiğinde iğnenin deriden geçerken ki acısını almaktadır. Fakat yanma hissine etkisi olmamaktadır. Buz ile aşırı soğutarak işlemi gerçekleştirmekte oldukça etkili bir yöntemdir.

botoks-ile-terleme-tedavisi-fiyatlari

terleme-botoksu

Terleme Botoksu Kalıcı mı?

Terleme Botoksu Kalıcı mı? Terleme pek çok insanın başına gelmekte olan bir durumdur. Fakat bazı bireylerde terleme aşırı oranda gerçekleşebilmekte ve bu durum kişinin hayat kalitesinin düşmesine neden olabilmektedir. Aşırı terleme nedeniyle sosyal anlamda olumsuz etkiler oluşabilmektedir. Böyle bir durumda ise bu sorunun tedavi edilmesi önerilmektedir. Tedavi ise farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Son dönemlerde oldukça ön plana çıkan yöntemlerden bir tanesi ise botoks yöntemidir. Botoks uygulaması ile birlikte aşırı terleme durumuna son verilebilmektedir.

İşlem uygulandıktan birkaç gün sonra etkisi ortaya çıkmaktadır. Etkisini tamamen göstermesi ise ikinci haftanın sonunda gerçekleşmektedir. Tedavi tamamen kalıcı bir tedavi yöntemi değildir. Ortalama 6 ile 8 ay gibi bir süre boyunca etkisini devam ettirmektedir. Daha sonrasında kişiye yeniden botoks uygulanabilmektedir.

Terleme Botoksu İşe Yarıyor mu?

Terleme Botoksu İşe Yarıyor mu? Özellikle avuç içi, ayak tabanı ve koltuk altı gibi noktalarda terleme görülmektedir. Aşırı terleme durumunda ise bu noktalarda kişi oturuyorken bile terleme durumu ortaya çıkabilmektedir. Bu durum hayat kalitesini son derece düşürmektedir. Bundan dolayı tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır. Aşırı terleme sorununun tedavilerinden biri ise botoks ile gerçekleştirilmektedir.

Son dönemlerde oldukça sık kullanılmakta olan bu yöntem ile uzun süre boyunca yoğun bir şekilde terleme sorunundan kaçınılmaktadır. Kolay ve tekrarlanabilir bir yöntemdir. Etkili ve ameliyatsız bir yöntem oluşundan dolayı sıkça ön plana çıkmaktadır.

Terleme Botoksu Kaç Günde Etki Eder?

Terleme Botoksu Kaç Günde Etki Eder? İşlem uygulandıktan birkaç gün sonra tedavi etkisini göstermeye başlamaktadır. Fakat tam etkisini ise 14 gün geçtikten sonra ortaya çıkarmaktadır. Böyle bir durumda kişi artık eskisi gibi aşırı terleme durumuna maruz kalmamaktadır. Oldukça etkili bir tedavi yöntemidir ve kalıcılığını yaklaşık 8 ay boyunca korumaktadır. Süresi bittiğinde ise yeniden yaptırılabilmektedir.

Tedavinin uygulandığı süreç içerisinde kişi ya normal bir şekilde terlemekte ya da çok az terlemektedir. Bu durumda hayat kalitesinin düşmesine neden olmamaktadır. Pek çok açıdan avantajlı olduğundan dolayı ön planda yer almakta olan bir tedavi yöntemidir.

terleme-botoksu-nedir

terleme-botoksu-kalici-mi

Terleme Botoksu Fiyatları

Terleme botoksu fiyatları kişinin durumuna bağlı olarak belirlenmektedir. Her hastanın durumu farklıdır ve bundan dolayı her hasta işlem öncesinde muayene edilmekte ve durumuna uygun bir şekilde hareket edilmektedir. Kişiye özel bir tedavi planlaması oluşturulduğundan dolayı her hastanın işleminin fiyatları farklı şekilde belirlenebilmektedir. Bundan dolayı mutlaka detaylı bir inceleme yapılması gerekmektedir.

Böylelikle uygun tedavi uygulanabilmekte ve hastanın hayat kalitesini düşürmekte olan aşırı terleme sorununun önüne geçilebilmektedir. Tedavi ile birlikte artık koltuk altında, elinde veya ayaklarında meydana gelmekte olan terleme durumu daha normal bir hale gelmektedir. Ortalama 7 ay boyunca terleme sorunu yaşamamaktadır. Bu sürenin sonunda tedavi etkisini yitirebilmektedir. Daha sonra tekrarlanabilmekte olan bir işlemdir.

Lazer ile Terleme Tedavisi hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ne Aramıştınız?