Alexandrite Lazer Epilasyon Yöntemi

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışınının dalga boyu, melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Bu seçici etkisinden dolayı ortaya çıkan yarar seçici fototermolizin temelini oluşturmaktadır. Soğutma sistemli lazer tekniği olduğundan, lazerin ısısı cilde zarar vermeden direkt kıl kökünü hedef alarak yok eder.

alexandrite-lazer-epilasyon-nedir

alexandrite-lazer-epilasyon-nasil-uygulanir

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazının Kullanımı

Türk insanının teni çok koyu olmayıp, kıl renginin koyu olması 755 nm dalga boyunda olması Alexandrite lazer epilasyon tekniğinin kullanımını öne çıkartır. Kullanım oranını incelediğimizde Alexandrite lazer epilasyon cihazının FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı olması ve soğutma sistemlerine sahip olduğundan diğer tekniklere göre daha güçlüdür. Ayrıca kalıcı olması, yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi ve özel bakım gerektirmemesi tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Lazer epilasyon tedavisinde seans sayısı kıl rengi, deri rengi, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vücutta 4-6, yüzde 7-10 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise bireyin vücut kıl döngüsüne göre 4-6 hafta arasında değişmektedir.

Lazer epilasyon, göz çukuru (kaşların altında kalan kısım) hariç vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir.

Seans süreleri yüz' de 3-5 dakika, vücudun diğer bölgelerinde ise 30 dakika kadar kısa olmaktadır.

En az 3 hafta öncesine kadar ağda, depilasyon gibi kılları kökünden koparan işlemleri yapılmamış olmalıdır. Lazer epilasyon seansında etkinin en iyi olabilmesi için kıllar kıl kökünde olmalıdır.

Lazer epilasyon seansından en az 1 ay öncesine kadar güneşlenilmemiş ve solaryuma girilmemiş olmalıdır.

 

Alexandrite Lazer Epilasyon İyi mi?

Alexandrite lazer epilasyon daha çok, açık cilt rengindeki insanlarda etkilidir. Vücudun pek çok bölgesine yapılabilir. Alexandrite cihazının cilt ve kıl rengi yöntemle uyumlu kişilerde oldukça olumlu sonuç vermektedir.

Alexandrite Lazer İşe Yarıyor mu?

Alexandrite lazer, melanin tarafından iyi tutulur ve işe yarar.  Bu sebepten sadece açık cilt rengine sahip kişilere tavsiye edilir. Bu lazer sistemi, doğru seçilmiş kimselerde çok iyi sonuç verir. Ancak yüz gibi riskli bölgelerde tüy azalması yerine tüy artışına sebep olabilir.

Alexandrite Lazer Kalıcı mı?

Evet alexandrite lazer epilasyon kalıcıdır. Kıl kökündeki melanine en fazla etki eden yöntemlerden biridir. Kalıcı ve hızlı bir sonuç sunar. 

Alexandrite Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur?

Bu lazer biçimi  kıl ve deride bulunan melanini hedef alır ve tüyleri yok eder. Melanin, en çok koyu renkli kıllarda var olduğu için Alexandrite lazerler açık renkli tüyler üzerinde istenen sonucu vermeyebilir.

Alexandrite Lazer Kesin Çözüm mü?

Lazer epilasyon büyük oranda kalıcıdır. Kıllarda azalma 4-5 seanstan sonra %70-90 oranında görülür, bu azalma oranı yıllarca sürer, kalan kılların rengi ve kalınlığı da azalır. Ancak çok az miktarda kıl kalabilir.

Alexandrite Lazer Batık Yapar mı?

Alexandrite lazer batık yapmaz. Hatta koltuk altında ve çeşitli bölgelerde oluşan kıl dönmeleri ve batıklar da lazer epilasyon yoluyla tedavi edilmektedir. 

Alexandrite Lazer Kimlere Uygulanmaz?

Alexandrite Lazer şu kişilere uygulanmaz;

  • Cilt kanseri olan kişilere
  • Cilt soyma ürünü kullanan kişilere
  • Hormon bozukluğu yaşayanlara
  • Solaryuma giren kişilere
  • Gebelere
  • 18 yaşından küçüklere

Alexandrite Lazer Leke Yapar mı?

Lazer epilasyon uygulamasından önce cilt rengi ve kıl yapısı doğru şekilde tespit edilmelidir. Etkin ve güvenli doz seçimi yapılırsa herhangi bir leke veya yanık riski yoktur.

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

nd-yag-lazer
ND Yağ Lazer

İçerik Güncelleniyor...…

Devamını Oku
leke-tedavisi
İzmir Leke Tedavisi

Teknolojinin gelişmesi ve bilimsel araştırmaların tıp alanında da yaygınlaşmasının bi…

Devamını Oku
epilasyon-bilgilendirme
Epilasyon Bilgilendirme

Bu belge lazer epilasyon tekniği, uygulaması, olası riskleri konusunda bilg…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?